VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Poplatky v nemocnicích končí, úhradu platí Karlovarský kraj

Karlovarský kraj — Podmínkou je, aby pacient měl trvalé bydliště v kraji. Za zubní pohotovost se platí dále.

2.2.2009 2
SDÍLEJ:

Pacienti chebské, karlovarské a sokolovské nemocnice nemusejí od 1. února platit za ošetření ani za hospitalizaci. (Ilustrační foto.)Foto: DENÍK/Jan Havelka

Rozhodnuto. Od 1. února nemusejí pacienti platit regulační poplatky v Karlovarské krajské nemocnici.

„Karlovarský kraj nabízí svým občanům možnost poskytnutí účelově vázaného daru. To znamená úhradu regulačního poplatku za ošetření v ambulanci, který činí 30,- korun, za hospitalizaci, za niž nemocnice vybírala od pacientů 60 korun denně, a za návštěvu ústavní pohotovostní služby a LSPP. Za tu lidé platili 90 korun. Výjimku tvoří zubní pohotovosti,“ vysvětlila Zdeňka Marková, mluvčí nemocnice.

A jak to bude fungovat? „Pacient uzavře s lékařem darovací smlouvu. Pro zjednodušení administrativy se bude uzavírat ústně, po domluvě se zdravotnickým personálem a bude zavedena do elektronického informačního systému. V případech, kdy pacient bude požadovat smlouvu písemně, bude vytištěn příslušný formulář s potřebnými údaji,“ vysvětlila Marková.

Pacient musí být občanem České republiky s trvalým bydlištěm v Karlovarském kraji. „Proto je nezbytné předložení občanského průkazu. Odpadá také manipulace s penězi,“ dodala mluvčí.

Pokud pacient nebude chtít využít možnosti přijmout dar, pak poplatek uhradí sám.

Postup v nemocniční lékárně bude podle mluvčí odlišný. Občan, který vybírá léky na recept, zaplatí v lékárně příslušnou úhradu včetně regulačního poplatku. Obdrží účtenku a s tou se dostaví do pokladny v areálu nemocnice. Zde předloží účtenku z lékárny a občanský průkaz a požádá o uzavření darovací smlouvy. Peníze za poplatek mupak budou vráceny.

„Pokud někdo bude vybírat léky na recept pro jinou osobu, je nutné v pokladně předložit plnou moc od této osoby. Ta nemusí být úředně ověřena,“ upozornila mluvčí. Plná moc musí obsahovat jméno, příjmení, rodné číslo, adresu trvalého bydliště a vlastnoruční podpis.

„V lékárně bude vystaven účet na každé jméno zvlášť. Chceme jen upozornit na to, že přes značně rozšířený sortiment ústavní lékárny se může stát, že určitý lék nebude k dispozici. Není totiž prakticky možné, aby jedna lékárna měla na skladě všechny existující a předepisované léky,“ zdůraznila Marková.

Autor: Ivana Kalinová

2.2.2009 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Momentky z připomínky 800. výročí kostela sv. Jakuba a Filipa na Chvojně.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Ilustrační foto

Motivací mají být stipendia od kraje

Kvůli opravě mostu ve Dvorech čeká na motoristy objížďka

Karlovy Vary - Pozor, se stavebními pracemi souvisí některé dlouhodobé uzavírky ve Dvorech.

Z Lomnického potoka nelze kvůli suchu čerpat vodu

Karlovarsko - Vodoprávní úřad karlovarského magistrátu vydal na žádost státního podniku Povodí Ohře s platností do odvolání zákaz odběru povrchových vod z Lomnického potoka, přítoku vodárenské nádrže Stanovice.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Klingenthal – Vogtland Arena v německém Klingenthalu u Kraslic se v sobotu stane dějištěm bitvy nejlepších německých sportovních dřevorubců.

III. třída: Otročín se postaví Krásnému Údolí

Karlovy Vary – Třinácté kolo má na programu okresní III. třída Karlovarska. Magnetem bude souboj Otročína a nedalekého Krásného Údolí, což slibuje zajímavou fotbalovou bitvu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení