VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Platby za poplatky v lékárnách se prudce zvyšují

Karlovarský kraj – Celkem 582 tisíc korun proplatil občanům v měsíci září Karlovarský kraj za regulační poplatky v lékárnách. To je téměř třikrát více než v měsíci srpnu, kdy poplatky stály 193 500 korun. V srpnu ovšem kraj proplácel poplatky pouze v Ústavní lékárně Karlovarské krajské nemocnice.

7.10.2009 9
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

„Od září mohou občané žádat o proplacení poplatků ze všech jednadevadesáti lékárnách v reginou. Musí tak učinit prostředictvím formuláře, který najdou na webových stránkách kraje nebo přímo v lékárenských zařízeních,“ uvedla krajská mluvčí Andrea Bocková.

Karlovarský kraj obdržel celkem 3 986 žádostí, z toho ale úředníci museli 478 zamítnout.

„Nejčastějších prohřešků, kterých se občané dopouštějí, jsou chybná čísla bankovního účtu nebo jeho neuvedení, nedodržení lhůty tří pracovních dní nebo nepodepsaná žádost a neposkytnutí souhlasu se zpracováním osobních údajů,“ vysvětlila Bocková.

Problémy podle krajské mluvčí působí lidem také zasílání dokladů z lékárny vystavených před datem účinnosti proplácení poplatků krajem, to znamená před 1. zářím 2009.

Nově bylo radou kraje schváleno, že finanční dary se zasílají na bankovní účet uvedený žadatelem v žádosti. „Podle tohoto usnesení už nemusí jít přímo o bankovní účet žadatele, jak bylo původně požadováno, ale o účet kohokoli jiného, například příbuzných,“ vysvětlila krajská mluvčí.

Podle vedení kraje je rovněž připraven ke schválení materiál, který bude upravovat problematiku špatně, popřípadě nedostatečně vyplněných žádostí o proplacení daru. „Bude stanoveno pravidlo, že pokud žádost nesplní všechny uvedené podmínky, bude zamítnuta, a zároveň tato informace nebude žadateli písemně oznámena. Požadavky těch, kteří si chtějí ověřit, zdali byla jejich žádost akceptována, budou vyřizovány telefonicky,“ zdůraznila Bocková.

Berenika Podzemská, krajská radní pro zdravotnictví (Hnutí Doktoři), považuje refundaci poplatků v lékárnách za nesystémové řešení. „Považuji ale za důležité, že se nyní vracejí ve všech lékárnách a není překračován zákon,“ uvedla. Podle Podzemské je nutné usilovat o zrušení regulačních poplatků na parlamentní úrovni.

Podle oslovených lékárníků mají lidé, a to nejenom senioři, o refundaci poplatků za léky zájem. „My jim poskytneme formuláře a oni si je vyplní. Zájem mají,“ uvedla Barbora Vojtková z lékárny v Lázeňské v Karlových Varech.

Autor: Ivana Kalinová

7.10.2009 VSTUP DO DISKUSE 9
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Zastávka bude počítat, kolik projede cyklistů

Ilustrační foto.

Nehod výrazně přibylo, jejich obětí naštěstí ne

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Loket – Mezi muzikanty, kteří při koncertu v loketském amfiteátru podpořili karlovarské hokejisty, byli i Pestalozzi. Kapela, která s přestávkami hraje už třicet let.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Karlovy Vary - Po velmi úspěšných sedmi ročnících zahajuje statutární město Karlovy Vary ve spolupráci s městskou policií již osmý ročník Senior akademie.

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení