VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V prosinci se v Karlovarském kraji uskuteční poradenský den k AIDS

Karlovarský kraj – Na první prosincový den připravuje Karlovarský kraj ve spolupráci s krajskou hygienickou stanicí poradenský den pro středoškoláky i veřejnost věnovaný prevenci a osvětě HIV/AIDS.

29.11.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: shutterstock.com

Akce se koná v rámci projektu 2010-2011 – školní rok boje proti AIDS. Termín akce nebyl zvolen náhodně, protože 1. prosinec je celosvětovým dnem boje proti AIDS. „Na třech místech budou zaměstnanci krajské hygienické stanice poskytovat individuální konzultace ke zmíněné problematice,“ uvedl krajský radní Václav Larva.

Konkrétně budou moci studenti i veřejnost vyhledat poradenství v zastupitelském sále Krajského úřadu Karlovarského kraje, v aule Gymnázia Sokolov a na územním pracovišti krajské hygienické stanice v Chebu. „Navíc proběhne bezplatné testování žáků středních škol na HIV protilátky na sokolovském pracovišti krajské hygienické stanice,“ dodal radní Václav Larva.

Projekt bude v příštím roce pokračovat proškolením školních metodiků prevence. Ti budou moci sledovat ukázkovou vyučovací hodinu s tematikou prevence HIV a AIDS, která se stane součástí výuky v jednotlivých třídách středních škol. Na jaře 2011 proběhne v jednotlivých školách interaktivní hra s názvem Hrou proti AIDS. V prvním roce se jí zúčastní devět středních škol z regionu, v následujícím roce se zapojí i ostatní školy. Karlovarský kraj také nechal pro tento projekt vyrobit 50 tisíc kusů prezervativů, které budou distribuovány školám a rozdávány studentům při všech akcích.

Projekt si pochvaluje také veřejnost. „Myslím si, že akce podobného typu jsou vždy prospěšné. AIDS je velký problém a každý by o tom měl vědět co možná nejvíce, protože si musíme přiznat, že touto nemocí může onemocnět kdokoliv z nás,“ řekl Jan Kalný z Karlových Varů.

Autor: Jakub Kopřiva

Místo události:
29.11.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení