VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kraj letos investuje do obnovy venkova 23,3 milionu

Karlovarský kraj — I když Karlovarský kraj může letos Program obnovy venkova podpořit vyšší částkou než v uplynulých letech, stejně finanční zdroje, které na to mákraj k dispozici, nestačily pokrýt všechny žadatele.

3.3.2009
SDÍLEJ:

Karlovarský krajFoto: DENÍK/Archiv

„Z rozpočtu Karlovarského kraje je na tento dotační titul v letošním roce vyčleněno 23, 3 milionu korun, což je o 2,8 milionu korun více než v roce 2008,“ uvedla krajská mluvčí Andrea Bocková.

Odboru regionálního rozvoje Karlovarského kraje, který je administrátorem Programu obnovy venkova, bylo doručeno celkem sto padesát žádostí. Výše požadovaných příspěvků činila 49, 2 milionů korun. Zájem obcí tak více než dvojnásobně převyšuje možnosti rozpočtu.

„Oproti roku 2008 stoupl počet podaných žádostí o 18 a celková výše požadovaných příspěvků o rekordních 13, 6 milionů korun. Program obnovy venkova, který je určen obcím do dvou tisíc obyvatel a mikroregionům, je u obcí a mikroregionů oblíben především pro svou jednoduchost a transparentnost. Hlavní filozofií programu je nezatěžovat obce nadbytečnou administrativou a poskytnout finanční prostředky, které budou efektivně využity k obnově a rozvoji regionu,“ vysvětlila mluvčí Bocková.

Obce mohly žádat o příspěvek na tyto čtyři oblasti: Obnovu a údržbu venkovské zástavby a občanské vybavenosti, Komplexní úpravu veřejných prostranství, obnovu a zřizování veřejné zeleně, Rekonstrukci, opravy a výstavbu místních komunikací, výstavbu a údržbu cyklistických a pěších stezek, rekonstrukce, opravy a výstavbu veřejného osvětlení. Posledním titulem, o který se mohly obce ucházet, byla oblast Činnost manažerů mikroregionů.

Jak Bocková dodala, o přidělení příspěvků rozhodnou až zastupitelé.

Autor: Jana Kopecká

3.3.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Novomanželé Urbanovi si řekli své ANO na vrcholku Aschberg v horské Bublavě.
9

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

Za objektivem Františka Konopy

Karlovy Vary - Studoval fotografii na karlovarské „keramce“, poté si pořídil vlastní studio. Práce Františka Konopy zaujala velké množství lidí.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Mariánské Lázně - Jedna z nejstarších románských staveb, kostel svatého Jakuba a Filipa na Chvojně u Konopiště, bude k vidění i v Mariánských Lázních. Věrná miniatura totiž přibude do velké rodiny v Parku Boheminium.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení