VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Výzva krajských zastupitelů za Evropské demokraty

Karlovy Vary — Výzva krajských zastupitelů za Evropské demokraty adresovaná hejtmanovi Karlovarského kraje.

19.8.2008 12
SDÍLEJ:

Foto:

Vyzýváme hejtmana Karlovarského kraje Josefa Pavla, aby neprodleně zveřejnil závěr forenzního auditu společnosti Karlovarská krajská nemocnice, a.s.

Audit byl financován z veřejných prostředků nemalou částkou 6,6 milionu Kč a tudíž má veřejnost a ti, kteří za ni byli zvoleni do krajského zastupitelstva, právo na jeho obdržení ihned po jeho doručení objednateli, tj. Karlovarskému kraji.

Je naprosto neomluvitelná skutečnost z tiskového sdělení hejtmana, že úředník, který má audit na starosti, si jej odvezl na dovolenou a že proto jej ani on, ani vedení KK nemělo k dispozici.

Pane hejtmane Pavle, v dnešní elektronické době bylo otázkou několika minut pořízení dostatečného množství kopií tohoto dokumentu nejenom pro Vaši potřebu, ale i pro zastupitele kraje, kteří na něj měli ihned po jeho doručení na KK nezpochybnitelný nárok. Je proto nepochopitelný fakt, že Vy jako hejtman se s jeho závěrem nemáte potřebu ihned seznámit, o to spíš, že v auditované době jste byl členem dozorčí rady KKN, a.s, která dokonce vykonávala nejenom kontrolní činnost, ale i činnost řídící.

Takže i Vy, pane hejtmane, nesete přímou zodpovědnost nejenom za ekonomický propad nemocnice ve výši 121 milionů Kč.

Vaše výmluva, že KKN mádesítky různých organizací a že nemůžete všechny uhlídat, a tudíž ani KKN, a.s., je naprosto scestná, protože v případě této dozorčí rady jste v ní nebyl jako hejtman, ale jako občan Pavel, z čehož pro Vás plynou dle Obchodního zákoníku a dalších právních norem nejenom velká práva, ale i velké povinnosti.

Je tedy s podivem, že Vás, i jako právníka, závěry auditu KKN a.s. až tak nezajímají a divíte se, že se o něj zajímá odborná i laická veřejnost.

Člen nově zvolené dozorčí rady delegovaný za ODS pan Zborník na jednom z posledních jednání krajského zastupitelstva vyzval ostatní členy této dozorčí rady, aby u vedení nemocnice uplatňovali své právo na informace. Přesně to její člen za Evropské demokraty doktor Morávek udělal, ale podklady ve věci forenzního auditu nemá do dnešního dne k dispozici, protože vedení nemocnice s ním též nebylo seznámeno.

Pane hejtmane, je úsměvné, že jste zvolil protiútok a v médiích předhazujete politickému hnutí Doktoři předvolební nervozitu. Hnutí Doktoři jistě není nervózní, a to z jednoduchého důvodu, ono totiž, na rozdíl od Vás, nemá co ztratit.

Co ztratit nemáme ani my, zastupitelé zvolení za Evropské demokraty. My totiž na našich zastupitelských mandátech nelpíme za každou cenu, a proto netrpíme ani předvolební nervozitou. Všichni voliči proto můžeme, pane hejtmane, jenom získat a pokud to většina z nás bude u volební urny v říjnu cítit stejně, nastane určitě šance pro očistu Vámi nesystémově vedených oblastí, kterými jsou krajské zdravotnictví a školství.

Zastupitelé za Karlovarský kraj
Jan Horník, Jaroslav Růžička, Jiří Morávek

19.8.2008 VSTUP DO DISKUSE 12
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na podporu hokeje zahraje i kapela Pestalozzi.

Bijí srdce fanoušků pro hokejisty Energie?

Ilustrační foto.

Ostrov zvládl vstup a slavil první výhru

OTÁZKA PRO: Zdeňka Lakatoše, starostu Abertam

Abertamy - Občané Abertam a Hřebečné zareagovali na výzvu zaslat návrhy na změny ohledně parkovacích míst a dopravní situace obecně. Co tomuto požadavku předcházelo, jak to dopadlo a co se bude dít dál?

Lázněmi se poběží za svitu kolonád, podruhé

Karlovy Vary – Po úspěšné premiéře, kterou si první ročník CITY NIGHT RUNu odbyl v uplynulém roce, kdy si na něj našlo cestu bezmála pět set běžců, je nachytán druhý ročník karlovarského nočního běhu.

Policie hledá násilníka, ubližoval tříletému chlapci

Sokolovsko - Sokolovští kriminalisté pátrají po 29 letém muži z Kynšperku nad Ohří, který je asi 178 cm vysoké střední postavy, má krátké rovné hnědočerné vlasy na ježka, hnědé oči a prořídlé strniště.

Zboural zažitý stereotyp oprav a svěřenou motorku prodal

Karlovarsko - Banální oprava motorky se změnila v trestný čin. Opravář totiž svěřený stroj drze prodal. A co hůř, za neadekvátní cenu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení