VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Začala stavba dalšího úseku rychlostní silnice

Karlovarský kraj — Náklady se přiblíží částce 2,5 miliardy korun, hotovo má být v roce 2011.

12.10.2008 8
SDÍLEJ:

Ministr dopravy Aleš Řebíček.Foto: DENÍK/Milan Hloušek

Za dvacet devět měsíců se motoristé projedou po novém úseku rychlostní silnice R6 mezi Sokolovem a Tisovou. S takovým záměrem oficiálně odstartovala výstavba zhruba 5,4 kilometru dlouhé komunikace, která se má v budoucnu stát součástí hlavní spojnice mezi Chebem a Karlovými Vary.

„Uvedený úsek R6 přispěje po svém úplném dokončení vzhledem k rozšíření komunikace z dvoupruhové na čtyřpruhovou k výraznému zvýšení plynulosti dopravy a dále i k podstatnému zkrácení přepravní doby,“ vysvětlil generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic Alfred Brunclík. Současně připomenul, že se jedná o předposlední úsek R6 mezi oběma městy.

„Poslední částí bude úsek mezi Sokolovem a Novým Sedlem. Projekt je již připravený, vypisujeme soutěž na výběr zhotovitele a počítáme, že s ním začneme v příštím roce. To znamená, že i tato trasa bude hotová v roce 2011,“ pokračoval Brunclík.

V rámci výstavby obchvatu Sokolov – Tisová má dojít k úpravám stávajících silnic II. a III. třídy a také místních komunikací města Březová.

„Už dnes mohu říci, že nám nová R6 hodně pomůže. Dopravní situace na hlavním tahu je totiž dnes neskutečně obtížná a všichni Březováci na úpravu čekají spoustu let,“ řekl starosta Březové Miroslav Bouda.

„Zásadní je, že tu vznikne soustava kruhových objezdů a přitom se zachová obslužná komunikace směrem jak na Dolní Rychnov, tak na Cheb. Situaci určitě zlepší i různé výjezdy a nájezdy. Mimo jiné tam získáme i kus silnice bývalé I/6, kterou určitě využijeme, stejně jako objezd, jenž bude sloužit k napojení na místní lesopark,“ doplnil Bouda.

Hejtman Karlovarského kraje Josef Pavel zase očekává, že nová R6 bude mnohem bezpečnější než současná komunikace.

„Jsou tu úseky velmi častých a vážných dopravních nehod. Ani bychom nespočítali ty křížky, které silnici v tuto chvíli zdobí. Já si tedy přeji hlavně tu bezpečnost,“ prohlásil nejtman.

„Důležitá je ale samozřejmě i rychlost a propojení regionu, a to pro migraci pracovní síly, pro studenty, školáky nebo i systém rychlé zdravotní služby. Zkrátka se jedná o základní tepnu kraje, bez které další rozvoj není možný,“ dodal. O významu R6 mluví i ministr dopravy Aleš Řebíček.

„Po svém úplném dokončení umožní tato komunikace kapacitní propojení Prahy, Karlových Varů a Chebu s přímým napojením na silniční síť Spolkové republiky Německo, a tím pádem až k Atlantskému oceánu,“ zmínil Řebíček.

Na území Karlovarského kraje jsou v současné době v provozu úseky R6 v prostoru Chebu a krátká trasa navazující na čtyřpruhový průtah Karlovými Vary. „Mezi těmito izolovanými úseky zbývá dokončit celkem čtyři stavby,“ podotkl ministr s tím, že ještě letos má být na opačné straně R6 uveden do provozu silniční úsek Praha – Pavlov.

R6: Sokolov – Tisová

  • Náklady: 2,45 miliardy korun.
  • Úsek je dlouhý celkem 5,394 kilometru. Prochází v blízkosti obcí Tisová, Rudolec, Březová a Dolní Rychnov.
  • Součástí stavby jsou dvě mimoúrovňové křižovatky, doprovodná komunikace, několik přeložek silnic III. třídy a pět mostních objektů (plus jeden nad dálnicí).
  • Zakončení stavby: srpen 2011.

Autor: Milan Hloušek

12.10.2008 VSTUP DO DISKUSE 8
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Plynová pistole.

Trojici lidí vulgárně nadával, s pistolí v ruce křičel, že je zabije

Zámek Kynžvart

Zámek zacílil na nejmenší

Na vodě letos v pohodě? Sem tam mráček

Karlovarský kraj – Vodácká sezona na Ohři se letos vydařila, shodují se majitelé půjčoven, tábořišť i samotní vodáci. Přestože ještě nekončí, hlavní nápor má řeka s blížícím se koncem letních prázdnin už za sebou.

Triatlonový kolotoč zahájí Geis Baby Duathlon

Karlovy Vary – Triatlonový kolotoč, který je nachystán od 2. do 3. září v lázeňském městě a který bude tentokrát ve světovém hávu, tradičně odstartují triatlonové naděje.

OTÁZKA PRO: Jiřího Karase, starostu Dalovic

V části Dalovic, konkrétně ve Všeborovicích, se již nějakou dobu rekonstruuje most. Jak práce pokračují a kdy skončí? Může se most v současnosti alespoň v omezené míře používat?

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení