VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kraj navrhuje změny jízdních řádů u některých vlaků

Karlovarský kraj – Podle aktuálního návrhu krajského úřadu by měly být zrušeny tři železniční spoje.

20.7.2010 1
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/Miroslav Fuchs

Železniční doprava v Karlovarském kraji brzy dozná změn. „U některých vlaků se mírně změní čas odjezdu či trasa, jiné například nepojedou o sobotách a o nedělích. Tři spoje by měly být zrušeny úplně,“ řekla Pavlíková.

Podle mluvčí půjde o vlaky, které společnost České dráhy v minulých letech provozovala na tratích v regionu v závazku veřejné služby, objednané a dotované Karlovarským krajem. „Kraj musí zabezpečit svým obyvatelům přiměřenou veřejnou dopravu především do škol, zaměstnání, do úřadů a do zdravotnických zařízení, a to jak autobusovou, tak po železnici. U těchto tří vlaků ale máme prověřeno, že jsou téměř bez cestujících, což souvisí i s časy, v nichž jezdí,“ uvedl náměstek hejtmana Petr Navrátil.

Jedná se o vlak z Chebu do Lubů u Chebu ve 3.49, vlak z Lubů u Chebu do Chebu ve 23.22 a vlak z Nejdku do Karlových Varů jedoucí o sobotách, nedělích a svátcích v 0.02.

V současnosti pro kraj České dráhy na základě smlouvy zajišťují veřejnou drážní osobní dopravu v objemu 1 milion 956 tisíc vlakových kilometrů za rok. Kromě toho provozují na regionálních tratích vlaky „na vlastní obchodní riziko“ v rozsahu necelých 350 tisíc vlakových kilometrů za rok. V následujícím období už část této dopravy ale společnost provozovat nehodlá. Proto u některých z těchto vlaků dojde k omezení nebo jejich nahrazení jinými vlaky.

Na regionálních tratích jde o takzvané nesmluvní vlaky zhruba v objemu 95 tisíc vlakových kilometrů ročně. „K tomu, aby se situaci podařilo bezproblémově vyřešit, bylo třeba připravit během uplynulého půl roku návrh na provedení celkem 66 změn v jízdních řádech,“ vysvětlil ředitel organizace Koordinátor integrovaného dopravního systému Karlovarského kraje Zdeněk Kusý.

Do smluvního objemu vlaků by mělo nově přibýt osm spojů. Dále je navrhováno nevést deset vlaků, přičemž sedm z nich má adekvátní náhradu a jen tři výše zmíněné vlaky se navrhují zrušit bez náhrady.

Se změnami budou detailně seznámeny všechny dotčené obce.

„Jde skutečně o důkladně připravená opatření, která se opírají o dlouhodobá sledování vytíženosti uvedených vlakových spojů. Proto věřím, že je lidé pochopí a na komfort jejich cestování budou mít skutečně jen minimální vliv,“ poznamenal Navrátil.

Kraj zároveň předpokládá, že navrhované úpravy v jízdních řádech nevyvolají potřebu zvýšit částku na úhradu ztráty, kterou kraj hradí v rámci smlouvy s dopravcem.

Autor: Jan Havelka

20.7.2010 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Nehod výrazně přibylo, jejich obětí naštěstí ne

Ilustrační foto

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Loket – Mezi muzikanty, kteří při koncertu v loketském amfiteátru podpořili karlovarské hokejisty, byli i Pestalozzi. Kapela, která s přestávkami hraje už třicet let.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Karlovy Vary - Po velmi úspěšných sedmi ročnících zahajuje statutární město Karlovy Vary ve spolupráci s městskou policií již osmý ročník Senior akademie.

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení