VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ředitelka: Muzea v zimě budou zavřena

KARLOVARSKÝ KRAJ - Kromě muzea v Horním Slavkově, kde na jeho provoz výrazně přispívá radnice, a Chebu, kde sídlí ředitelka Krajského muzea Eva Dittertová, budou pobočky v regionech kraje uzavřeny.

23.10.2007
SDÍLEJ:

Chebské muzeumFoto: DENÍK/ Petr Przeczek

Proč, na to nám dodatečně odpovídá sama ředitelka. Ve svých odpovědích se však nezmínila o konkrétních ekonomických dopadech tohoto neobvyklého kroku.

Proč tedy ve většině svých poboček zavíráte?
Aby se lidem v muzeu líbilo, musí se každoročně uskutečnit velký generální úklid. Právě proto v období nejnižší návštěvnosti budou prostory muzeálních expozic pro veřejnost uzavřeny. Během dvou měsíců musejí být provedeny plánované opravy, úklid, repase vitrín a podobně. Některé prostory nebyly vymalovány sedmnáct let! Proto se bude malovat na sokolovském zámku, po výměně oken se uskuteční i další stavební úpravy. To nelze provádět v běžné sezoně. A také pracovníci muzeí mají kromě těchto činností své odborné a prezentační úkoly.

Otevřeno však zůstává muzeum v Chebu, kde je i vaše kancelář. Proč je tomu tak?
Zde bude skutečně otevřeno po celou zimu. Budou zde totiž probíhat prestižní výstavy k projektu Rok Albrechta z Valdštejna, paralelně s výstavou v pražské Valdštejnské jízdárně.

Co opravy jinde?
Největších oprav se dočkají výstavní prostory v Sokolově. Také na Nové Louce v Karlových Varech se uskuteční částečná oprava vitrín a nutné ošetření sbírek. Exponáty z osmdesátých let je nutné aspoň nakonzervovat.

Co mincovna v Jáchymově? Tam je plno návštěvníků po celou zimu.
I tam budou menší změny, i když je tam značná návštěvnost i v zimě. Mincovna bude otevřena už od počátku února. V Krásně naopak byla návštěvnost tak malá, že tam otevřeme až v březnu. Příjem měsíčně činil 150 korun a expozici zajišťovali tři pracovníci. V Horním Slavkově bude otevřeno od středy do neděle.

Co v případě, když projeví zájem o zhlédnutí sbírek například školy?
V takových případech prohlídky umožníme. Pokud mohu domýšlet, návštěvníkům se jistě bude líbit více v čistých expozicích než v léta nemalovaných, zaprášených. To je smyslem částečné uzavírky expozic v pobočkách.

23.10.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení