VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lázně Kyselka: Budoucnost je stále nejistá

Kyselka - Nejdůležitější je oprava střech

21.4.2011 4
SDÍLEJ:

Kdysi překrásné Lázně Kyselka se nenávratně mění v totální ruinu.Foto: DENÍK/Ivana Kalinová

Budoucnost lázní v Kyselce řešilo ve středu na Krajském úřadě v Karlových Varech několik odborníků. Nechyběl například ředitel Památkové inspekce Martin Zídek či náměstkyně ministra kultury Anna Matoušková. K jednání se dostavil také Petr Dostál ze společnosti C.T.S Duo, která lázně vlastní. Ten připustil, že společnost je ochotna objekty v Kyselce přenechat za určitých podmínek Karlovarskému kraji.

„Pokud nám vedení Karlovarského kraje zaručí, že lázně v Kyselce dokáže zachránit, tak jim objekty převedeme,“ konstatoval Petr Dostál ze společnosti C.T.S Duo, která lázně koupila za 16 milionů korun. „Je to věc dalších jednání a v současné době nemohu říct nic bližšího,“ řekl k situaci hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný.

Pomoc při záchraně lázní nabídli také zástupci ministerstva kultury. „Budeme se snažit být maximálně nápomocni při záchraně lázní. Ministerstvo kultury je připraveno poskytnout nějaké finanční prostředky z dotačních titulů,“ uvedla Anna Matoušková. V současné době je podle účastníků akce nejdůležitější zabezpečit objekty, tedy opravit střechy.

Byli jsme nadšenci, říká zástupce majitele lázní

Jednání na Karlovarském kraji se zástupci Ministerstva kultury, hejtmanem a dalšími lidmi se zúčastnil také Petr Dostál, jednatel firmy C.T.S Duo, která vlastní část budov ve zchátralých lázních Kyselka. Ten se bránil tvrzením, že by se firma o záchranu těchto památek nesnažila a dodal, že prodej velké části pozemků Karlovarským minerálním vodám k nemovitostem přístup nezablokoval.

Když se člověk laicky podívá na zchátralý areál lázní, tak se zdá, že jste pro záchranu objektů zatím od roku 2005 nic neudělali. Shodujete se s tímto názorem?
Tento názor rozhodně nesdílím. Vzniká právě tím laickým úhlem pohledu. Naopak se tam už řada kroků udělala. Ostatně pokud mají lidé o lázně Kyselka zájem, mohou se na internetových stránkách dočíst o postupu prací, které už jsme udělali. Můžu zmínit například údržbu a výměnu okapového systému, nebo opravu a údržbu střech. Nerad bych teď tady zmiňoval všechny práce, ale na www.laznekyselka.cz je vše rozepsáno i od roku 2005.

Z jakého důvodu jste před lety lázně kupovali?
V podstatě jsme tehdy byli nadšenci a tento prostor se nám velmi líbil. Proto jsme do koupě šli.

Velkou část pozemků kolem budov jste prodali společnosti Karlovarské minerální vody. Nebojíte se, že jste tím vlastně zablokovali k budovám přístup? Někdo by tak mohl vnímat, že jste tím chtěli ztížit možnost opravy. Jakou máte na celou věc názor?
Rozhodně bych to tak neviděl. Ostatně jsme s Karlovarskými minerálními vodami v kontaktu a vůbec se to takto brát nedá. Máme i společnou domluvu s KMV, že s přístupem k nemovitostem není problém.

Ministerstvo vám nabídlo možnost spolupráce. Přijmete tuto nabídku?
Rozhodně chceme být s ministerstvem v kontaktu a snažit se situaci řešit ve spolupráci s ním.

(Jakub Kopřiva, Jan Havelka)

21.4.2011 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:
Plynová pistole.

Trojici lidí vulgárně nadával, s pistolí v ruce křičel, že je zabije

Zámek Kynžvart

Zámek zacílil na nejmenší

Na vodě letos v pohodě? Sem tam mráček

Karlovarský kraj – Vodácká sezona na Ohři se letos vydařila, shodují se majitelé půjčoven, tábořišť i samotní vodáci. Přestože ještě nekončí, hlavní nápor má řeka s blížícím se koncem letních prázdnin už za sebou.

Triatlonový kolotoč zahájí Geis Baby Duathlon

Karlovy Vary – Triatlonový kolotoč, který je nachystán od 2. do 3. září v lázeňském městě a který bude tentokrát ve světovém hávu, tradičně odstartují triatlonové naděje.

OTÁZKA PRO: Jiřího Karase, starostu Dalovic

V části Dalovic, konkrétně ve Všeborovicích, se již nějakou dobu rekonstruuje most. Jak práce pokračují a kdy skončí? Může se most v současnosti alespoň v omezené míře používat?

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení