VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Letmá sonda do povolebních bojů

Karlovarsko - Povolební „přenice" mezi stranami se netýkají pouze krajského města. I další obce a města na Karlovarsku čeká po volbách ustavení nových zastupitelských koalic. Někde to bude jednoduchá práce, jinde to nějaký čas zabere.

16.10.2014
SDÍLEJ:

VOLIČI si zvolili. Teď už je další práce na zastupitelích.Foto: Foto Deník Vladimír Meluzín

Vše otevřeno mají například žlutičtí zastupitelé. Zde se první koaliční jednání konalo teprve včera. „Budeme se snažit si vše ujasnit a dohodnout se, co možná nejdříve," informoval starosta Žlutic Václav Slavík (KDU-ČSL).

Ve Žluticích bude plést koalici celkem patnáct zastupitelů. Tři křesla připadla KDU-ČSL v čele se starostou. Shodně po dvou mají KSČM, Strana soukromníků ČR a hnutí Město lidem. A po jednom křesle získaly ODS, TOP 09, HNHRM, NOVÁ CESTA, Strana svobodných občanů a JINÁ CESTA.

„Reálnou možnost nějakých konečných výsledků vidím nejdříve tak za týden až čtrnáct dní. Zastupitelé musí dojíždět za prací, a proto není tolik času," doplnil Slavík.

To v Abertamech předpokládají, že se dohodnou do první schůze zastupitelů. Koná se v pondělí 3. listopadu a na koaličním uskupení se už podle starostových slov intenzivně pracuje. „Momentálně jsme v bodu, kdy probíhají první jednání, a rozhodně to nechceme nijak protahovat," dodal Zdeněk Lakatoš (HNHRM), abertamský starosta.

Ten získal spolu s místostarostkou Janou Rojovskou (Volba pro Abertamy) ve volbách nejvíce hlasů a jak uvedl, rád by pokračoval v tomto složení i nadále.

Do koaličních jednání se v Abertamech vrhnou po dvou zástupcích z ČSSD, HNHRM a Volby pro Abertamy. Jedno křeslo získala ODS.

Méně starostí čeká zastupitele například v Otročíně. Díky zdejším voličům tu KDUČSL získala sedm z devíti možných mandátů a starostka obce Marie Šašková (KDUČSL) stejně jako v předchozích komunálkách obhájila prvenství. „Díky získanému vysokému počtu mandátů nemusíme více méně svolávat žádná koaliční jednání," informovala starostka.

Zbylá dvě křesla si zde rozdělily strany KSČM a Otročínsko.

Na druhé straně naprosto úplný povolební klid mají zastupitelé například v Andělské Hoře. Zde stejně jako v předchozích komunálních volbách kandidovala pouze jediná strana Společně pro Andělku. A rovněž jako před čtyřmi lety i tentokrát zde svůj post starostky obhájila Miloslava Křimská.

Výsledky jí rozhodně potěšily a svůj post bere zodpovědně.

„Rozhodně nás v obci čeká spousta práce. Máme tu co dohánět a bude třeba vysokých investic. I když dá velké úsilí ony finance sehnat, chceme, aby byli občané spokojení," uzavřela Křimská.

Autor: Zdeněk Hnízdil

16.10.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení