VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lidé jezdí: Utratí u nás méně?

Karlovy Vary – Do Karlových Varů se hrnou návštěvníci po statisících, tržby se stabilizovaly 

6.3.2012 1
SDÍLEJ:

Národové! Zde se pění Karla Vary…Foto: DENÍK/Jaroslav Dolina

Město si dlouhodbě udržuje pozici lázeňského lídra v České republice, ale i v Evropě. Statistická čísla uvádějí, že do Karlových Varů přijelo v loňském roce 270 781 hostů, kteří bydleli v hromadných ubytovacích zařízeních a průměrná délka pobytu byla 7,51 dne. Lázeňských hostů k nám přijelo 158 397 a u nich byla průměrná délka pobytu 10,1 dne.

Celkem se jedná o 3.199.095 přenocování v našem městě. Do Karlových Varů za rok přijede skoro 9× více návštěvníků, než je počet obyvatel města. Nejvíce jich tradičně příjíždí z Ruska a Německa. Karlovy Vary jsou ale v celkovém složení hostů multikulturní.

„S návštěvností jsme spokojeni, hostů k nám příjíždí skutečně poměrně dost, ale je znát dlouhodobý trend, kdy více hostů neznamená vyšší tržby, musíme velmi pružně reagovat na potřeby našich hostů, kteří mají v oblibě speciální nabídky, slevové balíčky a různé bonusy,“ uvádí generální ředitelka Hotelu Richmond Klára Nýdlová.

Do Karlových Varů jezdí hosté již po staletí. Dříve byly lázně určeny těm nejmovitějším, kdy do lázní příjížděli tehdejší vlivní s bohatým doprovodem služebnictva a přátel. Karlovy Vary také získaly statut otevřeného města, kde bylo pravidlem, že se zbraně nechávaly před městem a u pramenů se v míru scházeli všichni bez rozdílu národností a náboženské příslušnosti.

Podle Jana Kopála, tiskového mluvčího města vytrhla loňská sezona nejvýznamnějšímu odvětví v Karlových Varech lázeňství a cestovnímu ruchu trn z paty. „Konečně se zvedla návštěvnost, od roku 2009 návštěvnost stagnovala, hosté byli v době krize opatrnější a byl zvýšený jejich tlak na ceny.“

Zajímavý je pohled Jana Motlíka z managerské společnosti AXXOS, která provozuje celkem čtyři hotelová zařízení v Karlových Varech, a to pro rozdílné cílové skupiny. „Sezóna 2011 byla určitě lepší než v roce 2010, a to jak v návštěvnosti, tak v tržbách. Na hotelu Regent jsme dokonce mohli opět o něco zvednout cenu, další hotely zůstaly cenově beze změn, ale došlo k navýšení celkové klientely. V tomto trendu budeme pokračovat i v roce 2012.“

Pro Evu Čechovou z lázeňského hotelu Smetana – Vyšehrad byla sezona opravdu dobrá. „Postupně se lázeňství a cestovní ruch staví po vleklé stagnaci na nohy, snažíme se všichni dohromady získat klientelu pro naše město a za naší prací jsou vidět konkrétní výsledky.“

Karlovy Vary jsou atraktivní destinací pro lázeňskou a turistickou klientelu. Podporou těchto aktivit se zabývají i profesní organizace s celorepublikovou působností jako je Asociace hotelů a restaurací, jejíž předsedkyní je v Karlovarském kraji generální ředitelka Grandhotelu Pupp Andrea Pfeffer Ferklová nebo Sdružení léčebných lázní, kterému předsedá Wolfgang Háma, cestovním ruchem se zabývá i Asociace cestovních kanceláří. Komisi lázeňství a cestovního ruchu na městě vede Alexander Rebjonok (mladší). Profesní organizací města na podporu cestovního ruchu a lázeňství je Infocentrum města, v jehož orgánech jsou většinou zastoupeni odborníci. Ti se shodují, že ceny již klesat nemusí a věří letošní sezoně.

Jaroslav Dolina

Autor: Redakce

6.3.2012 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení