VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Magistrát povolil sanaci pozemků u Dolního nádraží

Karlovy Vary – Ve smlouvě jsou stanoveny a vyjmenovány podmínky, které si strany odsouhlasily.

31.7.2012 1
SDÍLEJ:

Do areálu Dolního nádraží se už zakously bagry a celá lokalita je už zplanýrovaná a téměř k nepoznání.Foto: Deník/Ivana Kalinová

Bývalou zahrádkářskou kolonii u Západní ulice blízko centra Karlových Varů devastují požáry a bezdomovci. Letos už tam hasiči zasahovali v osmi případech.

Opuštěné chatky, které jsou určeny k demolici, buď někdo zapaluje úmyslně nebo si v nich oheň rozdělávají bezdomovci a nedostatečně ho uhasí. Jan Kopál, mluvčí magistrátu uvedl, že se oblast snaží ve větší míře střežit městská policie, ale nemůže tam být nepřetržitě.

„V této lokalitě posilujeme zde především noční služby a zvyšujeme zde kontrolu s psovody," vysvětlil Marcel Vlasák, velitel Městské police v Karlových Varech.

Zahrádkářská kolonie na pravém břehu řeky Ohře sousedí s Dolním nádražím. Téměř všechny pozemky v této lokalitě koupila od Českých drah společnost Gama Property pro developerskou skupinu Lordship. Ta zde hodlá postavit areál nazvaný Central park. Tato investice by stála miliardy.

„Na většinu objektů v oblasti Dolního nádraží objektů u Dolního nádraží je už vydaný nebo bude vydán demoliční výměr, tedy i na bývalé zahrádky. Kromě požárů tady máme problémy s četnými černými skládkami," poznamenal Kopál.
Bývalá kolonie i další objekty budou podle Kopála patrně srovnány se zemí současně s úpravou celého území, která se nyní připravuje.

„Na většinu objektů na Dolním nádraží už vydaný nebo bude vydán demoliční výměr. „Rada města na svém jednání dne 26. července schválila uzavření Smlouvy o vydání souhlasu města pro účely územního řízení a výslovného souhlasu se zjednodušeným územním řízením k návrhu s názvem „Revitalizace Dolního nádraží Karlovy Vary, odstranění staré ekologické zátěže" se žadatelem Gamma Property," uvedla Michaela Mičudová (za svobodna Kousalová), mluvčí magistrátu.

Ve smlouvě jsou stanoveny a vyjmenovány podmínky a závazky, které si obě strany na společném jednání odsouhlasily. Podle náměstka Jaroslava Růžičky bylo třeba například nutné určit, jakým způsobem z místa zmizí stovky tun zeminy a stavební suti. Podle něj by doprava nákladními automobily by centrum města neúměrně zatížila. Magistrát prosazoval, aby se přepravovala zejména po železnici.

V projektu Central park je navrženo vybudování veřejných prostranství s náměstím, kolonádou a promenádou a vytvoření veřejného parku podél řeky Ohře na ploše kolem šesti hektarů. V projektu je i rekreační oblast s akvaparkem a zábavním centrem. Vzniknout má multifunkční kulturní centrum s obchody, službami a kancelářemi.

Vedení magistrátu s původním návrhem na revitalizaci a přestavbu prostoru Dolního nádraží nesouhlasí. Investor tedy nyní projekt upravuje a znovu jej městu předloží k posouzení.

Autor: Ivana Kalinová

31.7.2012 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Novomanželé Urbanovi si řekli své ANO na vrcholku Aschberg v horské Bublavě.
9

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

Za objektivem Františka Konopy

Karlovy Vary - Studoval fotografii na karlovarské „keramce“, poté si pořídil vlastní studio. Práce Františka Konopy zaujala velké množství lidí.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Mariánské Lázně - Jedna z nejstarších románských staveb, kostel svatého Jakuba a Filipa na Chvojně u Konopiště, bude k vidění i v Mariánských Lázních. Věrná miniatura totiž přibude do velké rodiny v Parku Boheminium.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení