VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Města i obce si cení uklízečů

Karlovy Vary, Dalovice - Na veřejně prospěšné práce je vysílá úřad práce. Uklízejí chodníky i veřejná prostranství

25.10.2013
SDÍLEJ:

Bez lidí, kteří se starají o úklid, by nemohly obce a města existovat. Karlovy Vary jich potřebují desítkyFoto: Vladimír Meluzín

Úklid chodníků, komunikací či zeleně, to vše vykonávají lidé na veřejně prospěšných pracích. Na ty je do měst a obcí vysílá úřad práce a spolupráce je oboustranně výhodná. „Bez těchto lidí se neobejdeme," přiznávají.

Například Karlovy Vary v současné době zaměstnávají na třicet těchto pracovníků.

„Využívají je především naše příspěvkové organizace, například Správa lázeňských parků. Jejich pomoc potřebujeme především při údržbě a úklidu komunikací, chodníků, zeleně, budov a areálů ve vlastnictví města," uvedl Jan Kopál, mluvčí magistrátu.

Doplnil, že spokojenost s jejich prací je vysoká. „Pro město naší velikosti a město lázeňské, u kterého samozřejmě hodně záleží na čistotě a údržbě veřejných prostranství, jsou pracovníci veřejně prospěšných prací určitě přínosem. Pokud bychom s nimi nemohli spolupracovat, museli bychom buď částečně omezit údržbu, nebo hledat další finanční zdroje," zdůraznil mluvčí.

Stejně tak jsou s prací lidí na veřejně prospěšných pracích spokojeni i na Obecním úřadu v Dalovicích. A obec si jejich pomoc pochvaluje. Jejich práci oceňují i místní obyvatelé. „Jsou to pracovníci z Dalovic, známe je a víme, že umí přiložit ruku k dílu," vysvětlila paní Jarmila.

Nyní ale Dalovičtí znejistěli. „Údajně k nám mají dojíždět na tyto práce lidé z Karlových Varů. My bychom ale byli raději, kdyby to byli naši lidé, kterým věříme," vysvětlila paní Jarmila.

Podle Heleny Šnajdrové, ekonomky dalovického obecního úřadu, jde ale jen o informační šum. „Úřad práce jsme požádali o dva pracovníky a jsou to místní občané. Speciálně jsme si je vybrali," vysvětlila.

V Dalovicích mají se zaměstnanci na veřejně prospěšných pracích, kteří obci pomáhají s úklidem komunikací a dalších veřejných prostor, nejen dobré zkušenosti, ale pracovní výsledky dvou předešlých uklízečů vyústily v nečekaný závěr.

Získali zaměstnání. Pracovníky, které obcím přiděluje na základě jejich podané žádosti úřad práce, totiž platí stát. A smlouva je dočasně omezena, zni tedy na dobu určitou.

„Po dobrých zkušenostech jsme s nimi uzavřeli pracovní smlouvu a nyní uklízí jako pracovníci obecního úřadu," vysvětlila Helena Šnajdrová. Také ona dodala, že spolupráce s úřadem práce je bez problémů.

Autor: Ivana Kalinová

25.10.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Nehod výrazně přibylo, jejich obětí naštěstí ne

Ilustrační foto

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Loket – Mezi muzikanty, kteří při koncertu v loketském amfiteátru podpořili karlovarské hokejisty, byli i Pestalozzi. Kapela, která s přestávkami hraje už třicet let.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Karlovy Vary - Po velmi úspěšných sedmi ročnících zahajuje statutární město Karlovy Vary ve spolupráci s městskou policií již osmý ročník Senior akademie.

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení