VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Město Karlovy Vary: Ráj úředníků

Karlovy Vary - O co méně mají Karlovy Vary nových podnikatelských zón pro lehký průmysl, a to se zřejmě hned tak nezmění, o to více mají institucí, kanceláří a také úředníků. Jenom na krajském úřadě a karlovarském magistrátu jich pracuje přes šet set.

3.3.2015 5
SDÍLEJ:

Magistrát města Karlovy Vary Foto: Zdeněk Hnízdil

Nový „zákon o úřednících", o kterém se v poslední době mluví, tedy zákon o státní službě, se jich ale netýká.

„Týká se zaměstnanců státu, nikoliv úředníků zaměstnaných územními samosprávnými celky, to je kraji, městy a obcemi. Na ty se vztahuje zákon o úřednících územních samosprávných celků," vysvětlil Jan Kopál, mluvčí karlovarského magistrátu. V současné době má magistrát 335 zaměstnanců. V minulých letech byl jejich počet obdobný: v roce 2013 jich na úřadě pracovalo 338, o čtyři méně jich bylo v roce 2012 a 345 lidí úřad zaměstnával v roce 2011.

„Počty úředníků se obvykle mění podle potřeb magistrátu vyplývajících ze změn v legislativě, kdy na obec přecházejí nové agendy nebo nové povinnosti," uvedl mluvčí Kopál. Počty úředníků jsou vždy pod přísným dohledem opozice a jejich zvyšování je vždy předmětem kritiky. Karlovarský magistrát sídlí v Moskevské ulici, ale před několika lety prostory pro úředníky rozšířil i do budovy bývalého okresního úřadu.

Zákon o státní službě se nedotkne ani zaměstnanců Krajského úřadu Karlovarského kraje. „V posledních letech počet úředníků postupně klesal. Například v roce 2010 měl krajský úřad 311 zaměstnanců, v roce 2012 to bylo 298 zaměstnanců, v roce 2014 poklesl počet pracovníků na 291," uvedla Jana Pavlíková, krajská mluvčí. Mírné zvýšení počtu úředníků se podle ní projevilo v roce 2014. „K dnešnímu dni máme 303 zaměstnance, což je dáno tím, že kraj úspěšně získal dotaci na projekty zaměstnanosti a na jejich vedení bylo zapotřebí přijmout nové lidi," upozornila krajská mluvčí. Jde však jen o přechodný stav, který navíc nemá dopad do nákladů na platy. Tito zaměstnanci jsou totiž placeni z prostředků projektů a mají smlouvy uzavřeny do konce října 2015.

Autor: Ivana Kalinová

3.3.2015 VSTUP DO DISKUSE 5
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Muž se napil kyseliny. Zřejmě omylem

Mariánskolázeňští fotbalisté odjížděli do Plzně na hřiště Petřína s cílem urvat alespoň bodík. To se ale nepovedlo.
7

Vítězství si venku připsali jen borci karlovarské Slavie

Miliony pomáhají modernizovat výuku

Karlovarský kraj – Rušno bylo přes prázdniny ve školách v Karlovarském kraji.

Starosta ocenil obětavou sousedku

Cheb – Jak nebezpečný může být oxid uhelnatý, se nedávno přesvědčili rodiče z Chebu.

Zastávka bude počítat, kolik projede cyklistů

Ostrov - Zapomenutá železniční zastávka se dočká nového vzhledu a chytrého počítadla.

Nehod výrazně přibylo, jejich obětí naštěstí ne

Karlovarský kraj - Bezmála o dvě stovky dopravních nehod více než vloni vyšetřovali policisté v Karlovarském kraji od ledna do července. Nárůstu počtu bouraček naštěstí neodpovídal počet usmrcených lidí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení