VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Město má v rukávu bohatý program

Karlovy Vary – V současné době je program zahájení lázeňské sezony a doprovodné akce ve fázi příprav

7.3.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Archiv KD

„Zahájení lázeňské sezony se letos koná od 4. do 6. května. Hlavní část programu zůstane zachována jako v předešlých letech,“ řekl Jan Kopál, mluvčí karlovarského magistrátu.

PROGRAM AKCÍ

Pondělí 30. 4.
V pondělí 30. dubna se na Sokolském vrchu uskuteční Pálení čarodějnic. Zváni jsou čarodějnice i čarodějníci všeho věku i vzrůstu. Připraveno je plno soutěží. Jako každý rok se organizátoři těší na řadu zajímavých a originálních čarodějnických kostýmů. Pro děti i dospělé je připraven zajímavý doprovodný program. Děti se mohou těšit na pohádku O Balynce, dobrém štěněti v podání Karlovarského hudebního divadla a dospělí si mohou zatančit na kapelu Petr nebo Pavel.

Pátek 4. 5.
Na třídě T.G.M. bude probíhat Staročeský trh s přehlídkou řemesel a nabídkou tradičních českých výrobků a pochutin, zároveň bude připraveno hudební vystoupení. Primátor povečeří se zástupci partnerských měst. Celý den zakončí Slavnostní večer v Karlovarském městském divadle, kde je pro hosty nachystán multižánrový koncert (brazilské rytmy a jazz) Karlovarského symfonického orchestru. Během večera bude předána Cena Sdružení léčebných lázní, Cena města Karlovy Vary a bude uděleno Čestné občanství města Karlovy Vary. Pro veřejnost bude na páteční večer připraven koncert Anny K v Lidovém domě a představení Máchův máj v Husovce.

Sobota 5. 5.
Zahájení programu proběhne v deset hodin dopoledne u Mlýnské kolonády. Tradičně vše uvedou mažoretky a přítomní diváci se mohou těšit na divadelní pásmo. Dále bude následovat svěcení pramenů, toho se letos ujme apoštolský nuncius Guiseppe Leanza. Ten bude také vést slavnostní mši v kostele sv. Máří Magdalény. Kromě oficiálního programu budou po celý den probíhat v ulicích města hudební vystoupení. „Kulturní stanoviště“ budou na těchto místech: prostranství před kavárnou Elefant, třída T.G. Masaryka před hlavní poštou, prostranství u Národního domu, Morový sloup Nejsvětější trojice a Sadová kolonáda. Divákům a posluchačům se na nich představí karlovarští umělci (harmonikář, dechovka, flašinetář, historické tance, soubor Dyleň atd.).
Chybět samozřejmě nebude průvod Karla IV. Ten vyrazí z Goethovy stezky v půl třetí odpoledne. Jeho trasa bude stejná jako v loňském roce. Z Goethovy stezky půjde družina na Mírové náměstí, dále po Staré louce směrem k Tržišti a ulicí Lázeňská projde na prostranství před Mlýnskou kolonádu. Průvod bude dále pokračovat ulicemi Sadová a Zahradní a dojde do cílové zastávky, do svého historického ležení ve Smetanových sadech.
Dvoudenní lázeňské oslavy zakončí galavečer v Grandhotelu Pupp, jehož součástí bude ohňostroj. Součástí Zahájení lázeňské sezony bude opět Food Festival jídla a pití a zároveň finále Czech Food Cupu. Akci pořádá GH Pupp.

Neděle 6. 5.
Neděle bude patřit především dětem. Bohatý program pro ně bude připraven na prostranství před hotelem Thermal. Probíhat bude také ještě další doprovodný program, vystoupení mažoretek, hudební vystoupení a od 15 hod. odehraje v Mlýnské kolonádě Karlovarský symfonický orchestr svůj první promenádní koncert.

Autor: Jan Havelka

7.3.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jak reklamovat koupený dům či byt

Novomanželé Urbanovi si řekli své ANO na vrcholku Aschberg v horské Bublavě.
9

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Sokolov - Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, by se mohla stát Nej sestřičkou tohoto roku. V Sokolově pracuje s dvouletou přestávkou deset let.

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

Za objektivem Františka Konopy

Karlovy Vary - Studoval fotografii na karlovarské „keramce“, poté si pořídil vlastní studio. Práce Františka Konopy zaujala velké množství lidí.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Mariánské Lázně - Jedna z nejstarších románských staveb, kostel svatého Jakuba a Filipa na Chvojně u Konopiště, bude k vidění i v Mariánských Lázních. Věrná miniatura totiž přibude do velké rodiny v Parku Boheminium.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení