VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Město musí vrátit jen 375 tisíc korun

Karlovy Vary - Dvanáctimilionovou pokutu za loděnici město finančnímu úřadu platit nemusí

14.12.2010 3
SDÍLEJ:

Karlovarská loděnice pod Chebským mostem.Foto: DENÍK/Alexander Klimeš

Finanční úřad vyměřil městu Karlovy Vary letos na jaře navrácení šesti milionů dotace, čerpané na rekonstrukci loděnice pod Chebským mostem a úpravu břehu Ohře v letech 2006 až 2007. Vyměřil také stejně velké penále. Město mělo tedy zaplatit celkem dvanáct milionů korun.

Pokuta byla vyměřena kvůli tomu, že nebyla realizovaná přeložka dešťové kanalizace, ačkoliv byla v projektu. Po zahájení prací se totiž ukázalo, že stávající dešťová kanalizace vede jinudy, než kudy měla podle dostupné dokumentace vést. Přeložka proto nebyla nutná, vysvětlil problém Jan Kopál, mluvčí magistrátu.

Město požádalo finanční úřad o posečkání odvodu, což dále umožnilo jednat s ministerstvem financí o prominutí vratky. „A to z důvodu, že se nejednalo o úmyslné pochybení, ale o zjištěný skutečný stav,“ doplnil Kopál. Rada města pověřila radního Josefa Malého (TOP09), aby v dané věci s ministerstvem jednal.

„Díky jednáním, které vedl radní Malý, se podařilo ministerstvo přesvědčit, aby městu většinu pokuty prominulo. Z 12 milionů korun musí město vrátit pouze 375 tisíc, tedy asi tři procenta, jako sankci za neuskutečněnou přeložku dešťové kanalizace. Je škoda, že jsme tuto záležitost museli řešit čtrnáct dní po zvolení my, a že jí nevyřešilo už minulé vedení města,“ říká primátor Petr Kulhánek (KOA).

„Bylo třeba kolem toho jednat a znovu jednat. Pochybení zde bylo a to bylo nutné zdůvodnit. Navíc hrozila prodleva, protože odklad byl pouze do konce roku,“ vysvětlil radní Josef Malý.
Toho v lednu čeká další jednání, tentokrát o 130 milionů, které musí vrátit město Fondu rozvoje bydlení za bytové sdružené Pod rozvodnou ve Staré Roli. „To bude běh na dlouhou trať. První kroky jsem už učinil. Snad se podaří odvrátit i tuto hrozbu ,“ doplnil radní Malý

Autor: Ivana Kalinová

Místo události:
14.12.2010 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení