VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Město porušilo kázeň. Kvůli podnikateli

Karlovy Vary - Jako bumerang se městu vrátila pomoc jednomu z karlovarských podnikatelů. Za porušení rozpočtové kázně bude muset magistrát z městské kasy uhradit finančnímu úřadu přes milion korun.

19.3.2014 3
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/Miroslav Kucej

Co se tedy stalo?

Investor hodlal postavit obytné domy v Doubí a magistrát kvůli tomu zažádal Ministerstvo pro místní rozvoj o dvoumilionovou dotaci.

„Jde o dotaci přiznanou ministerstvem v letech 2000 a 2001, která byla udělena městu s podmínkou, že bude sloužit pro vybudování technické infrastruktury pro objekty bydlení v Doubí," vysvětlil Jan Kopál, mluvčí magistrátu.

Jenomže kontrola z finančního úřadu zjistila, že Karlovy Vary nedodržely investiční podmínky smlouvy o dotaci. A tím porušily rozpočtovou kázeň, protože v termínu do 27. května 2012 nezkolaudovaly čtyřicet čtyři bytových jednotek, k čemuž se zavázaly, ale jen dvacet sedm. A po městě požaduje úhradu 772 tisíc korun, a navíc penále.

„Pokud bude odvod za porušení rozpočtové kázně uhrazen do 30. dubna letošního roku, dá se předpokládat výše penále do 410 tisíc korun," stojí ve zprávě pro jednání zastupitelstva.

Podle Jana Kopála, mluvčího magistrátu, byl investorem těchto objektů pan Lebeda. „Ten se také smluvně zavázal za prostředky dotace vybudovat sítě a komunikace pro budoucí byty. Podmínkou dotace bylo zkolaudovat do 27. května 2012 celkem 44 bytových jednotek. Finanční kontrola zjistila, že k roku 2012 bylo zkolaudováno pouze 27 bytových jednotek, a byl tedy nařízen odvod části dotace a penále, celkem za 1,2 milionu korun. A to městu jako příjemci dotace," vysvětlil mluvčí.

A zdůraznil, že město už dříve na základě neplnění smlouvy vyměřilo investorovi pokutu ve výši 2,6 milionu korun, která byla již zaplacena.

Peníze, které nyní po městě požaduje zaplatit finanční úřad, chce město částečně hradit z příjmů od realitní kanceláře za ostrahu na ubytovnách, z vratky přeplatku za dopravní územní obslužnost a zbývající část snížením položky povinné rezervy, což jsou mimořádné výdaje města.

Autor: Ivana Kalinová

19.3.2014 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Novomanželé Urbanovi si řekli své ANO na vrcholku Aschberg v horské Bublavě.
9

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

Za objektivem Františka Konopy

Karlovy Vary - Studoval fotografii na karlovarské „keramce“, poté si pořídil vlastní studio. Práce Františka Konopy zaujala velké množství lidí.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Mariánské Lázně - Jedna z nejstarších románských staveb, kostel svatého Jakuba a Filipa na Chvojně u Konopiště, bude k vidění i v Mariánských Lázních. Věrná miniatura totiž přibude do velké rodiny v Parku Boheminium.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení