„Lidé se na nás skutečně s těmito věcmi obracejí. Pokud se jdou na magistrát s těmito problémy, měli by si pamatovat na jakém úseku komunikace se jim úraz stal. Dobré je i mít svědka události, který potvrdí jak k ní došlo. My poté jednáme také s úklidovými firmami, které mají údržbu na starosti, aby nám ukázaly, kdy dané komunikace uklízely. Dále se také jedná s lékařem, aby se zjistilo, jak velké následky bude úraz mít,“ informoval Jan Kopál, mluvčí karlovarského magistrátu.

Poté, co se človek doléčí, se vyčíslí částka, kterou dostance k proplacení. „Zatím jsme žádné finance podle mých informací nepropláceli, ale vše se momentálně řeší. Rozhodně tuto povinnost chápeme a nevyhýbáme se jí,“ dodal Kopál.

Jiná situace by ovšem nastala, kdyby se u zraněného člověka prokázala přítomnost alkoholu. „V takových případech se samozřejmě na taková zranění pohlíží trochu jinak,“ sdělil mluvčí karlovarského magistrátu.

Podle informací magistrátu se tyto úrazy stávají nejčastěji postarším lidem a nejnebezpečnějšími úseky jsou hlavně odlehlejší části města, například sídliště a jiné lokality dál od centra města.

„Je pravda, že na sídlišti to je kolikrát dost nepříjemné. Nedávno jsem například venčila psa a uklouzla jsem. Naštěstí jsem si nic nezlomila, jen jsem si narazila záda. Nikam jsem ale nešla nebylo to tak vážné. Rozhodně to je ale opravdu nebezpečné po takových chodnících procházet,“ říká padesátiletá žena ze sídliště Čankovská.

Radnici v Nové Roli se podobné případy žádostí o kompenzace vyhnuly. „Zatím jsme naštěstí nic podobného neřešili. Nechci to zakřiknout, ale je to mírnější a o úrazech žádné informace nemám. Snad to tak zůstane,“ řekl Václav Heřman, starosta Nové Role.