VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Most v Šemnici bude pod ochranou

Karlovy Vary, Šemnice - Karlovarský kraj se snaží najít způsob, jak zastavit kamiony, které vjíždí na nedávno opravený provizorní most přes Ohři v Šemnici. Náklaďáky zachytávají o jeho konstrukci a ničí ho. Jen od začátku června nerespektovalo zákazové značky asi dvacet řidičů těžkých nákladních aut, kteří si tudy po úzkém mostě a silnici s omezenou tonáží zkracují cestu.

1.8.2015 1
SDÍLEJ:

KAMION MÍŘÍCÍ na most v Šemnici. Od 1. června do 17. července zaznamenal autor snímku 17 kamionů, z nichž naprostá většina most přejela. Kraj proto chystá opatření na ochranu mostu.Foto: Foto nvl

Několik možných slibných řešení přinesla schůzka náměstka hejtmana Jakuba Pánika s dopravní policií, starostou Šemnice, projektanty, Krajskou správou a údržbou silnic Karlovarského kraje, odbornými úředníky a šemnickými obyvateli. Také těm kamiony ničí majetek.

„Nezodpovědní řidiči naprosto hrubým způsobem porušují dopravní předpisy. Pokud se nepodaří most ochránit, jeho stav se dál bude zhoršovat a budeme nuceni ho třeba už v příštím roce z bezpečnostních důvodů zavřít. To by byla pro obec a její obyvatele obrovská komplikace," varoval Pánik.

Jako zřejmě nejúčinnější a jediné možné řešení náměstek hejtmana navrhl, aby silnici III. třídy od kraje převzala dočasně do svého majetku obec Šemnice. Silnice by pak mohla přejít do režimu místní komunikace a křižovatku na příjezdové trase k mostu by bylo možné upravit tak, aby se v ní tahače s nákladem prakticky nevytočily a nemohly dál. Projektant se spolu s Krajskou správou a údržbou silnic Karlovarského kraje pokusí připravit konkrétní návrh zúžení poloměru zatáčky. Policie i starosta Šemnice Vladislav Tůma naznačili, že by se tomuto řešení nebránili. Šlo by o dočasnou variantu pro příští tři až čtyři roky, než Karlovarský kraj připraví stavbu nového mostu. Překážkou je stávající územní plán obce. Nový bude hotov v březnu příštího roku.

Karlovarský kraj také dopisem osloví společnost Karlovarské minerální vody, aby na zákaz zkracování cesty přes šemnický most upozornila své smluvní dopravce mířící do stáčírny v Kyselce. Zároveň kraj zajistí, aby se informace o zákazu a neprůjezdné trase pro kamiony dostala do aktualizovaných GPS navigací. Totéž upozornění se objeví i na návěsti před sjezdem z ostrovské silnice I/13 na Bor.

Jiná schůdná řešení neexistují. Náměstek hejtmana na schůzce apeloval na policii, aby kontrolovala provoz v Šemnici častěji a aktivněji. „Když tu budou policisté hlídkovat následující dva až tři měsíce osm hodin denně, věřím, že dokážeme ničení mostu aspoň částečně zabránit," navrhoval Jakub Pánik. To ale zástupce dopravního inspektorátu odmítl. Podle něho policie nemá dostatek sil, hlídkování se věnuje průběžně dostatečně, a navíc záchyt kamionů je údajně jen minimální. „Je přece úplně jedno, kolik kamionů tudy projede. Poškozují krajský i soukromý majetek. O důslednější dohled proto požádáme písemně přímo krajského policejního ředitele," uvedl Jakub Pánik. Kraj také předá policii z nainstalované fotopasti informaci, ve které době porušují řidiči zákaz nejčastěji.

Autor: Vladimír Meluzín

1.8.2015 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jak reklamovat koupený dům či byt

Novomanželé Urbanovi si řekli své ANO na vrcholku Aschberg v horské Bublavě.
9

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Sokolov - Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, by se mohla stát Nej sestřičkou tohoto roku. V Sokolově pracuje s dvouletou přestávkou deset let.

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

Za objektivem Františka Konopy

Karlovy Vary - Studoval fotografii na karlovarské „keramce“, poté si pořídil vlastní studio. Práce Františka Konopy zaujala velké množství lidí.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Mariánské Lázně - Jedna z nejstarších románských staveb, kostel svatého Jakuba a Filipa na Chvojně u Konopiště, bude k vidění i v Mariánských Lázních. Věrná miniatura totiž přibude do velké rodiny v Parku Boheminium.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení