VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Muzeum propojí s radnicí. Vybudují tak nové komunitní centrum pro občany

Žlutice - Komplikovaný a náročný projekt za desítky milionů nyní připravují Žlutice. Zahrnuje rekonstrukci muzea a radnice a v budoucnu by měl obě budovy propojit. V rekonstruovaném muzeu by měla vzniknout expozice tematicky spjatá s městem.

9.11.2016
SDÍLEJ:

ŽLUTICKÁ RADNICE před rekonstrukcí fasády a oken. V budoucnu ji spojí s vedlejší budovou muzea. Foto: Archiv redakce

„Primárně nám jde o exempláře, které jsou unikátní pro Žlutice. Což je Žlutický kancionál, jehož originál je v současnosti v Praze, artefakty z Vladaře, ale i něco jiného zajímavého. V samotném programu je zahrnuto získání originálu kancionálu," řekl starosta Václav Slavík. Vznikne zde také komunitní centrum a společenský sál pro zhruba 50 lidí, který by měl sloužit ke společenským a kulturním akcím. „V budoucnu bude sál sloužit také jako obřadní síň pro společenské události, jako je například vítání občánků, pro koncerty, besedy nebo výstavy. Už teď se zde konají menší akce, například vánoční koncert či hudební vystoupení naší základní umělecké školy. Také se zde křtí knihy, které mají nějaký vztah ke Žluticím," uvedl starosta Václav Slavík.

Stávající projekt, který je již hotový, zahrnuje dvě budovy radnice a samotné muzeum má hned tři účely. „Jedná se o potřeby radnice, komunitní centrum a expozici v muzeu. Taková je podoba celého projektu, který nyní musíme připravit na podání výzvy na začátku roku 2017. Projekt v jeho současné podobě rozdělíme a uzpůsobíme výzvě," podotkl Slavík. Ta se teď soustředí na vybudování komunitního centra.

Do budoucna by mělo v přízemí žlutické radnice vzniknout i informační centrum, knihovna, kavárna, ale i společenská místnost. Infocentrum by mělo být otevřené i o víkendu. Teď se ale musí sehnat potřebné finance.

Autor: Barbora Šmudlová

9.11.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení