VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na silnici č. I/6 začala očekáváná částečná uzavírka

Karlovarský kraj - Most přes řeku Ohři na silnici I/6 byl v sobotu částečně uzavřen kvůli budování rychlostní silnici R6. Policie proto znovu upozorňuje na to, kudy vedou objízdné trasy.

8.11.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Antonín Hříbal

Směr K. Vary – Cheb

Ve směru z Karlových Varů do Chebu se pro řidiče takřka nic nezmění. Pojedou klasicky po současné silnici I/6. „Je ale třeba dbát zvýšené opatrnosti a pozornosti hlavně při přejíždění mostu u Transmotelu, neboť na druhé straně mostu budou probíhat stavební práce spojené s odbouráním a následným rozšířením mostu. Je tedy velmi důležité, aby řidiči dodržovali přikázanou rychlost, respektovali dopravní značení, byli obezřetní a neohrožovali riskantní jízdou ostatní,“ nabádá mluvčí.

Směr Cheb – K. Vary

V opačném směru jízdy, z Chebu do Karlových Varů, bude doprava svedena na vyznačenou objízdnou trasu, která povede z nově postavené části silnice R6 přes Černý Mlýn na Tisovou a Citice, kde řidiči odbočí vlevo na most a poté vpravo směrem na „uhelnou trasu“ do Sokolova. V Sokolově objízdná trasa povede dále kolem Wielandu v Nádražní ulici na světelnou křižovatku s ulicí Kraslickou. Tam řidiči po odbočení doprava pojedou až ke křižovatce se silnicí II/181 (průtah kolem Královského Poříčí). U loketského hřbitova bude doprava svedena na silnici I/6. „Policisté žádají řidiče o zvýšenou pozornost při sledování dopravního značení, neboť na uvedené objízdné trase může dojít i ke změnám přednosti v jízdě,“ uvedl vedoucí sokolovského dopravního inspektorátu Pavel Žíha.

„Na základě dotazů občanů sdělujeme, že částečná uzavírka mostu přes Ohři bude pouze v úseku Transmotel – loketský hřbitov, což znamená, že občané, kteří se chtějí například dostat z Březové do Sokolova, pojedou po současné silnici I/6 až do Sokolova. V této části bude zachován obousměrný provoz,“ doplnila Kávová.

Nová část silnice

Ještě před zahájením uzavírky otevřeli silničáři novýúsek rychlostní silnice, který vede od Kamenného dvora až k Tisové, kde částečná uzavírka začíná. Nová část je dlouhá 7500 metrů.

„Zajímavostí úseku je pětice mostů v celkové délce dvou kilometrů,“ sdělil při slavnostním otevření Radomil Havrda z Ředitelství silnic a dálnic. Tak velké množství mostů si vyžádala ekologická sdružení, kvůli zachování biokoridorů.

8.11.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Zastávka bude počítat, kolik projede cyklistů

Ilustrační foto.

Nehod výrazně přibylo, jejich obětí naštěstí ne

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Loket – Mezi muzikanty, kteří při koncertu v loketském amfiteátru podpořili karlovarské hokejisty, byli i Pestalozzi. Kapela, která s přestávkami hraje už třicet let.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Karlovy Vary - Po velmi úspěšných sedmi ročnících zahajuje statutární město Karlovy Vary ve spolupráci s městskou policií již osmý ročník Senior akademie.

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení