VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na Tuhnickém jezu riskují vodáci život

Karlovy Vary – Po rekonstrukci bude jez snížen v koruně o patnáct centimetrů oproti současnému stavu.

18.6.2010
SDÍLEJ:

Tuhnický jez. Povodí Ohře rekonstruuje jeden z nejnebezpečnějších jezů v regionu. Po rekonstrukci bude jez snížen v koruně o patnáct centimetrů oproti současnému stavu.Foto: DENÍK/Jakub Kopřiva

Tuhnický jez patří k nejnebezpečnějším v regionu, také proto se rozhodlo Povodí Ohře pro jeho kompletní rekonstrukci. Ta začala letos v dubnu a skončit by měla v prosinci.

Nyní jez upravuje těžká technika, přesto se najdou vodáci, kteří jezem stále proplouvají. „Momentálně se provádí změna převedení vody na stavbě jezu. Během stavby je nepřípustné proplouvat v místě jezu. Jedná se totiž o staveniště, kde z důvodu provádění velkého objemu prací není možné zajistit vodákům dostatečnou bezpečnost. Navíc vodáci nemají na staveništi co dělat,“ konstatoval Jan Svejkovský, tiskový mluvčí Povodí Ohře.

Změnou převedení vody by mělo dojít ke koncentrování průtoku k pravému břehu. Levý břeh, přes který se přenášejí lodě, bude tedy pro vodáky jedinou možností, jak je překonat.

„V současnosti, i přes veškerá zabezpečení, není v silách stavby zamezit proplouvání lodí podél levého břehu. Po změně jímkování stavby bude takové splutí pravou částí jezu představovat reálné ohrožení života,“ varoval mluvčí.

„Při pravobřežním zavázání jezu se nachází štěrková propust, která po dobu stavby nyní bude sloužit pro převedení průtoků. Pod štěrkovou propustí se však nachází přehrazení proudu řadou potrubí, kterou není možné proplout a která představuje obrovské riziko ztráty života. Vodáci by měli dbát pokynů a přenášet lodě kolem jezu,“ dodal Jan Svejkovský.

Celkové náklady na rekonstrukci jezu jsou zhruba 17 milionů korun. Stavba je financována za přispění Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Autor: Jakub Kopřiva

18.6.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jak reklamovat koupený dům či byt

Novomanželé Urbanovi si řekli své ANO na vrcholku Aschberg v horské Bublavě.
9

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Sokolov - Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, by se mohla stát Nej sestřičkou tohoto roku. V Sokolově pracuje s dvouletou přestávkou deset let.

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

Za objektivem Františka Konopy

Karlovy Vary - Studoval fotografii na karlovarské „keramce“, poté si pořídil vlastní studio. Práce Františka Konopy zaujala velké množství lidí.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Mariánské Lázně - Jedna z nejstarších románských staveb, kostel svatého Jakuba a Filipa na Chvojně u Konopiště, bude k vidění i v Mariánských Lázních. Věrná miniatura totiž přibude do velké rodiny v Parku Boheminium.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení