VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nad hazardem se smráká?

Karlovy Vary - Obce a města můžou zakázat videoterminály. Karlovy Vary znovu omezí počet heren

15.4.2013 1
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník

Města a obce dostaly možnost regulovat nejen výherní hrací přístroje (VHP), ale i obecně hazardní zařízení na svém území.

„Karlovy Vary začaly připravovat novou vyhlášku o hazardu. V rámci těchto příprav navázalo spolupráci s Unií herního průmyslu ČR, společně byla vypracována deklarace o zodpovědném provozování hazardních zařízení," uvedl Jan Kopál, mluvčí magistrátu. Materiál následně město předložilo stávajícím provozovatelům všech herních zařízení . Ti se k deklaraci měli připojit svým podpisem. „To se stalo v únoru. Dodržení všech podmínek průběžně kontrolujeme. Podmínkám zatím vyhovuje kolem šesti desítek provozoven," doplnil Kopál.

Zdůraznil, že město si bylo vědomo, že kromě povolených provozoven s výherními hracími přístroji jsou zde další, které vůbec neužívají VHP, ale pouze videoloterijní terminály. „Ty získaly povolení v minulosti od ministerstva financí, a tato povolení měla platit i po přechodnou dobu do konce roku 2014," vysvětlil Kopál.

Nyní mohou města a obce videoterminály podle rozhodnutí Ústavního soudu zakázat hned. A co na to Karlovy Vary? „V tuto chvíli je to podklad pro další jednání s provozovateli hazardu ve městě, která jsou naplánovaná již na nejbližší dny. Rozhodnutí Ústavního soudu nám dává možnost počet provozoven hazardu ve městě dále snížit. Uvedeným rozhodnutím se vlastně herny, které jsou umístěné na jiném místě než v dosud platné vyhlášce města, dostávají do rozporu s touto vyhláškou," nastínil problém mluvčí.

Pro ilustraci dodal: „Na území města jsme při průzkumu zjistili celkem 95 adres, na kterých jsou provozovány herny, z toho, jak bylo již řečeno, dodnes platná vyhláška povoluje 42 adres. Herny na dalších 53 adresách tedy s touto vyhláškou nejsou v souladu. K deklaraci vypracované městem a Unií herního průmyslu se připojilo přes šedesát provozoven, což je z hlediska města stále ještě poměrně vysoké číslo určitě vyšší, než předpokládá vyhláška, a než by si město obecně přálo dosáhnout.

Na nejbližších jednáních s provozovateli hazardu se tedy určitě budeme muset bavit o rozhodnutí Ústavního soudu a pravděpodobně o dalším omezení navrhovaného počtu míst, na nichž bude novou vyhláškou povoleno provozovat herní zařízení," doplnil mluvčí. Konečné slovo ovšem bude mít zastupitelstvo města, které městské vyhlášky vydává.

Autor: Ivana Kalinová

15.4.2013 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Novomanželé Urbanovi si řekli své ANO na vrcholku Aschberg v horské Bublavě.
9

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

Za objektivem Františka Konopy

Karlovy Vary - Studoval fotografii na karlovarské „keramce“, poté si pořídil vlastní studio. Práce Františka Konopy zaujala velké množství lidí.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Mariánské Lázně - Jedna z nejstarších románských staveb, kostel svatého Jakuba a Filipa na Chvojně u Konopiště, bude k vidění i v Mariánských Lázních. Věrná miniatura totiž přibude do velké rodiny v Parku Boheminium.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení