VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Najít práci a vyřešit problémy pomohl znevýhodněným lidem sociální podnik

Valeč - Projekt, jehož pomocí vznikl Sociální podnik Doupovské hory, uvedla v život obecně prospěšná společnost Leader Academy. Sociální podnik naplňuje principy sociálního podnikání, podporuje místní iniciativy a lokální partnerství na regionální úrovni, tvorbu pracovních míst pro osoby ze znevýhodněných sociálních skupin a jejich integraci na trh práce. Co to tedy znamenalo v praxi?

6.7.2015
SDÍLEJ:

PRÁCI v Sociálním podniku Doupovské hory ve Valči našlo prozatím šest lidí ze sociálně znevýhodněných skupin.Foto: Foto Leader Academy

„Základem projektového týmu byli projektový manažer, finanční manažerka, mentorka a psycholog. Projekt se podařilo zahájit podle harmonogramu. Od Valče jsme získali do dlouhodobého pronájmu jednu halu v areálu civilní obrany. Zájemce o práci si tým zajistil již průzkumem před zahájením projektu. Proto mohla začít nezbytná motivace zájemců, z nichž bylo vybráno šest pracovníků, kteří získali pracovní smlouvu v sociálním podniku," uvedl manažer projektu Zdeněk Mach.

Tito pracovníci si zvolili ze svého středu vedoucího, který ovšem záhy odešel a nahradil jej Roman. Dalšími pracovníky byli Josef, Ondra, Tonda, Anička, Honza, později Jirka, David, Jaroslav a Jakub.

„Na začátku spolupráce jsme se snažili osvojit si podstatu sociálního podniku, a to nejen v otázkách pracovních, ale také v přístupu k vlastnímu životu. Řešili jsme i některé finanční problémy, jako bylo splácení exekucí a půjček nebo zajištění ubytování. Důležitým mezistupněm pro pracovníky sociálního podniku bylo jejich proškolení v různých dovednostech a zvýšení kvalifikace. Získali jsme tak kvalifikované řidiče pro práci s vysokozvihem i pracovníky pro práci se zahradní technikou," poznamenal Mach.

Podnikatelský plán byl založen na dvou činnostech, z nichž jednu překazila nepodařená zakázka na odpady a druhou byl sběr ovoce v sadech.

„Pro každou práci jsme museli nakoupit techniku včetně traktoru, a to z vlastních nákladů, protože traktor nebyl v rozpočtu projektu. Sběr odpadu jsme nerealizovali, museli jsme přepracovat podnikatelský plán, požádat o podstatnou změnu v projektu a původní činnost nahradit jinou. Konkrétně ji rozšířit o údržbu zeleně a přípravné a dokončovací stavební práce. V rámci této činnosti se nám podařilo získat drobné zakázky a stabilizovat firmu," konstatoval Mach.

Podotkl, že zatím se firma nemůže chlubit mnohaletou zkušeností na trhu, ale o to víc chce dokázat, že se postará o nejrychlejší a nejefektivnější řešení každé zakázky.

„Projekt skončil 30. června, nekončí však práce sociální firmy jako takové. Nadále si nás můžete objednávat na čísle 737 444 602. Kontakty a reference na naši práci rádi poskytneme, včetně konkrétní pomoci při založení sociálního podniku," dodal Zdeněk Mach.

Autor: Vladimír Meluzín

6.7.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Novomanželé Urbanovi si řekli své ANO na vrcholku Aschberg v horské Bublavě.
9

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

Za objektivem Františka Konopy

Karlovy Vary - Studoval fotografii na karlovarské „keramce“, poté si pořídil vlastní studio. Práce Františka Konopy zaujala velké množství lidí.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Mariánské Lázně - Jedna z nejstarších románských staveb, kostel svatého Jakuba a Filipa na Chvojně u Konopiště, bude k vidění i v Mariánských Lázních. Věrná miniatura totiž přibude do velké rodiny v Parku Boheminium.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení