VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nemocnice: boj začíná

Karlovy Vary - Snahou obou stran je najít kompromisní řešení

5.2.2011 3
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Archiv KD

Jak se Karlovy Vary postaví k záměru Karlovarského kraje pronajmout karlovarskou nemocnici? To bude jasné až po projednání v koalici K20.
O tomto plánu byl primátor Kulhánek informován krajským radním Václavem Larvou (ČSSD), který jej požádal o stanovisko. „Primátor okamžitě vyrozuměl zástupce koalice a požádal je o vyjádření,“ uvedl mluvčí magistrátu Jan Kopál. Dodal, že prioritou je zachování dostupné lékařské péče ve stávajícím či širším rozsahu a stávající či lepší kvalitě.


„Město v tuto chvíli preferuje zachování přímé kontroly Karlovarského kraje nad chodem nemocnice. Pokud budou pádné důvody, pro které by vstup soukromého partnera mohl lépe než přímá správa krajem naplnit dostupnost, rozsah a kvalitu poskytované péče, chce se s nimi město seznámit,“ zdůraznil.
Podle mluvčího chce primátor znát kontrolní mechanismy, které Karlovarský kraj vůči soukromému partnerovi uplatní. „Konečné rozhodnutí a zodpovědnost za něj je a nadále zůstane věcí kraje jako zřizovatele a vlastníka nemocnice a garanta nemocniční zdravotní péče,“ uzavřel mluvčí.


Na reakci kraje, že důvodem pronájmu nemocnice je mimo jiné dlužná částka 260 milionů po bývalém manažerském vedení, reagoval také nájemce sokolovské nemocnice, společnost Nemos Sokolov s.r.o.. Ta se ostře ohradila proti tvrzením, že kvůli pohledávce 68 milionů žádá Karlovarský kraj o překlenovací úvěr a nemá hotovost na výplaty zaměstnanců.
„Tato tvrzení se nezakládají na pravdě, jedná se o nepravdivé údaje, které naši společnost poškozují. My své závazky od doby účinnosti nájemní smlouvy plníme a hradíme vše, jak se má. Karlovarský kraj nežádáme o překlenovací úvěr. Nyní pouze mezi stranami Nemos Sokolov a Karlovarskou krajskou nemocnicí (KKN) probíhají věcná a korektní jednání o podobě vypořádání dluhu Karlovarské krajské nemocnice, jenž je evidován na Nemocnicí Sokolov,“ uvedl jednatel Michal Soukup.


Takovéto závazky jsou podle něj výhradně záležitostí KKN. „Snahou obou stran je najít kompromisní řešení, které by dávalo jistotu věřitelům, že jejich závazky budou uhrazeny. Z titulu sta procent vlastníka KKN jsou vedena jednání rovněž za účasti představitelů krajského úřadu, který by měl být pro věřitele jakýmsi garantem plnění vznikající dohody, a i tímto působením by mělo dojít ke zklidnění nynější situace,“ zdůraznil Soukup.

Autor: Ivana Kalinová

5.2.2011 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:
Novomanželé Urbanovi si řekli své ANO na vrcholku Aschberg v horské Bublavě.
9

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

Za objektivem Františka Konopy

Karlovy Vary - Studoval fotografii na karlovarské „keramce“, poté si pořídil vlastní studio. Práce Františka Konopy zaujala velké množství lidí.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Mariánské Lázně - Jedna z nejstarších románských staveb, kostel svatého Jakuba a Filipa na Chvojně u Konopiště, bude k vidění i v Mariánských Lázních. Věrná miniatura totiž přibude do velké rodiny v Parku Boheminium.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení