VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nemocnice: boj začíná

Karlovy Vary - Snahou obou stran je najít kompromisní řešení

5.2.2011 3
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Archiv KD

Jak se Karlovy Vary postaví k záměru Karlovarského kraje pronajmout karlovarskou nemocnici? To bude jasné až po projednání v koalici K20.
O tomto plánu byl primátor Kulhánek informován krajským radním Václavem Larvou (ČSSD), který jej požádal o stanovisko. „Primátor okamžitě vyrozuměl zástupce koalice a požádal je o vyjádření,“ uvedl mluvčí magistrátu Jan Kopál. Dodal, že prioritou je zachování dostupné lékařské péče ve stávajícím či širším rozsahu a stávající či lepší kvalitě.


„Město v tuto chvíli preferuje zachování přímé kontroly Karlovarského kraje nad chodem nemocnice. Pokud budou pádné důvody, pro které by vstup soukromého partnera mohl lépe než přímá správa krajem naplnit dostupnost, rozsah a kvalitu poskytované péče, chce se s nimi město seznámit,“ zdůraznil.
Podle mluvčího chce primátor znát kontrolní mechanismy, které Karlovarský kraj vůči soukromému partnerovi uplatní. „Konečné rozhodnutí a zodpovědnost za něj je a nadále zůstane věcí kraje jako zřizovatele a vlastníka nemocnice a garanta nemocniční zdravotní péče,“ uzavřel mluvčí.


Na reakci kraje, že důvodem pronájmu nemocnice je mimo jiné dlužná částka 260 milionů po bývalém manažerském vedení, reagoval také nájemce sokolovské nemocnice, společnost Nemos Sokolov s.r.o.. Ta se ostře ohradila proti tvrzením, že kvůli pohledávce 68 milionů žádá Karlovarský kraj o překlenovací úvěr a nemá hotovost na výplaty zaměstnanců.
„Tato tvrzení se nezakládají na pravdě, jedná se o nepravdivé údaje, které naši společnost poškozují. My své závazky od doby účinnosti nájemní smlouvy plníme a hradíme vše, jak se má. Karlovarský kraj nežádáme o překlenovací úvěr. Nyní pouze mezi stranami Nemos Sokolov a Karlovarskou krajskou nemocnicí (KKN) probíhají věcná a korektní jednání o podobě vypořádání dluhu Karlovarské krajské nemocnice, jenž je evidován na Nemocnicí Sokolov,“ uvedl jednatel Michal Soukup.


Takovéto závazky jsou podle něj výhradně záležitostí KKN. „Snahou obou stran je najít kompromisní řešení, které by dávalo jistotu věřitelům, že jejich závazky budou uhrazeny. Z titulu sta procent vlastníka KKN jsou vedena jednání rovněž za účasti představitelů krajského úřadu, který by měl být pro věřitele jakýmsi garantem plnění vznikající dohody, a i tímto působením by mělo dojít ke zklidnění nynější situace,“ zdůraznil Soukup.

Autor: Ivana Kalinová

5.2.2011 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:
Takhle to vypadá, když mají policisté den blbec.
AUTOMIX.CZ
45

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

Jana Giričová-Šulcová.

Koncert podpoří obnovu zvonů v kostele v Rybářích

Dárců kostní dřeně nikdy nebude dost

Karlovarský kraj – Jedním ze stanovišť Západočeských dnů zdraví NEMOS, které se konají v sobotu 24. června v karlovarské Varyádě, bude určování krevních skupin a registr dárců kostní dřeně transfuzního oddělení Nemocnice Sokolov. 

Symfonický orchestr zakončil sezonu, ale ani v létě nebude mít volno

Karlovy Vary - Karlovarský symfonický orchestr dnes uzavře úspěšnou 182. sezonu koncertem Beethovena v Grandhotelu Ambassador Národní dům od 19:30. „Sezona dopadla velmi dobře. Návštěvnost byla poměrně vysoká," pochvaloval si ředitel KSO Petr Polívka.

Zažijte podchod jinak

Karlovy Vary - Galerie SUPERMARKETwc dnes zahájí od 15:00 akci Zažij podchod jinak! Akce bude probíhat za účelem oživení podchodů u galerie. Připravený je nabitý program plný zábavy, u které lidé můžou projevit svou kreativitu a přiučit se něčemu novému.

OTÁZKA PRO: Václava Lupínka, zakladatele iniciativy vedoucí k záchraně kostela

Kostel sv. Bartoloměje v obci Přílezy půl století chátral, nyní ožívá. Jakou akci tu pro jeho záchranu plánujete?

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies