VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nemocnice: boj začíná

Karlovy Vary - Snahou obou stran je najít kompromisní řešení

5.2.2011 3
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Archiv KD

Jak se Karlovy Vary postaví k záměru Karlovarského kraje pronajmout karlovarskou nemocnici? To bude jasné až po projednání v koalici K20.
O tomto plánu byl primátor Kulhánek informován krajským radním Václavem Larvou (ČSSD), který jej požádal o stanovisko. „Primátor okamžitě vyrozuměl zástupce koalice a požádal je o vyjádření,“ uvedl mluvčí magistrátu Jan Kopál. Dodal, že prioritou je zachování dostupné lékařské péče ve stávajícím či širším rozsahu a stávající či lepší kvalitě.


„Město v tuto chvíli preferuje zachování přímé kontroly Karlovarského kraje nad chodem nemocnice. Pokud budou pádné důvody, pro které by vstup soukromého partnera mohl lépe než přímá správa krajem naplnit dostupnost, rozsah a kvalitu poskytované péče, chce se s nimi město seznámit,“ zdůraznil.
Podle mluvčího chce primátor znát kontrolní mechanismy, které Karlovarský kraj vůči soukromému partnerovi uplatní. „Konečné rozhodnutí a zodpovědnost za něj je a nadále zůstane věcí kraje jako zřizovatele a vlastníka nemocnice a garanta nemocniční zdravotní péče,“ uzavřel mluvčí.


Na reakci kraje, že důvodem pronájmu nemocnice je mimo jiné dlužná částka 260 milionů po bývalém manažerském vedení, reagoval také nájemce sokolovské nemocnice, společnost Nemos Sokolov s.r.o.. Ta se ostře ohradila proti tvrzením, že kvůli pohledávce 68 milionů žádá Karlovarský kraj o překlenovací úvěr a nemá hotovost na výplaty zaměstnanců.
„Tato tvrzení se nezakládají na pravdě, jedná se o nepravdivé údaje, které naši společnost poškozují. My své závazky od doby účinnosti nájemní smlouvy plníme a hradíme vše, jak se má. Karlovarský kraj nežádáme o překlenovací úvěr. Nyní pouze mezi stranami Nemos Sokolov a Karlovarskou krajskou nemocnicí (KKN) probíhají věcná a korektní jednání o podobě vypořádání dluhu Karlovarské krajské nemocnice, jenž je evidován na Nemocnicí Sokolov,“ uvedl jednatel Michal Soukup.


Takovéto závazky jsou podle něj výhradně záležitostí KKN. „Snahou obou stran je najít kompromisní řešení, které by dávalo jistotu věřitelům, že jejich závazky budou uhrazeny. Z titulu sta procent vlastníka KKN jsou vedena jednání rovněž za účasti představitelů krajského úřadu, který by měl být pro věřitele jakýmsi garantem plnění vznikající dohody, a i tímto působením by mělo dojít ke zklidnění nynější situace,“ zdůraznil Soukup.

Autor: Ivana Kalinová

5.2.2011 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Vyhlášení ankety Sportovec roku se blíží. V pátek bude jasné, kdo si z galavečeru odnese pomyslné vavříny

Na Irské svou desku Laskonky a kremrole křtila také kapela Wohnout. Akce se konala 5. prosince 2014.

V Karlových Varech končí rockový klub Irská. Po třech letech

Zlodějka vylákala vozíčkáře z bytu, pak mu sebrala peníze a televizi

Kynšperk nad Ohří – Muže upoutaného na invalidním vozíku naložila do auta, odvezla do jiné části města, kde ho nechala a odjela mu vykrást byt.

Přivítejte jaro na Hauenštejně

Horní Hrad - Vítání jara na hradě Hauenštejn v obci Horní Hrad nedaleko Stráže nad Ohří začíná v sobotu 25. března. Dorazte vyhánět zimu s muzikou, hrami, jídlem, pitím, dílničkami i divadlem. Začíná se v 11:00.

Rocková muzika pomůže nemocnému Vašíkovi z Nejdku

Nejdek - Sobotní večer můžete prožít v nejdeckém kulturáku v té nejvybranější rockové společnosti. A co víc, svou přítomností pomůžete získat rehabilitaci pro Vašíka Petýrka, který má svalovou dystrofii Duchenova typu. Vstupné je 150 korun a poslouží na jeho léčbu.

Praskla mu guma a skončil v poli

Karlovarsko - Třiapadesátiletý řidič si nezkontroloval stav pneumatik svého vozu. Následně došlo k defektu přední pneumatiky na jeho tahači, a on tak skončil v nedalekém poli.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies