VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nemocnice je jako velká loď, tvrdí ředitel

Karlovy Vary - „Určitě je naděje, že se situace zlepší, není to však otázka dnů,“ říká nový generální ředitel Zdeněk Horák

4.4.2010 20
SDÍLEJ:

Zdeněk Horák, ředitel Karlovarské krajské nemocnice a.s.Foto: DENÍK/ Jan Havelka

Dluhy, protesty lékařů, soudy s bývalými manažery. To jsou věci, které se lidem nejčastěji vybaví v souvislosti s Karlovarskou krajskou nemocnicí. Situaci se chce pokusit změnit nový generální ředitel Zdeněk Horák, který nechce, aby KKN byla plná afér a kauz, ale aby to bylo zdravotnické zařízení, ze kterého budou domů odcházet spokojení pacienti.

Nevstupujete do vedení nemocnice ve zrovna ideální dobu. Nemocnice má za sebou řadu kauz, problémů a ekonomická situace také není úplně růžová. Nepřipadáte si trochu jako kapitán, který přichází ke kormidlu potápějícího se parníku?
Pravda je, že problémů je celá řada, ale nikdy jsem si nevybíral jen lehké úkoly, kdy člověk získává body takříkajíc zadarmo. Proto se i tady budu snažit dokázat, že vše není ztraceno a stále se dá něco dělat pro zlepšení situace v nemocnici.

Aktuálně se řeší například problém na sokolovském oddělení ARO. Jaké bude řešení této zapeklité situace, kdy lékaři nestíhají operace, protože se musejí věnovat i pooperační péči?
K této problematice se mi trochu těžce vyjadřuje, protože problémy vznikly ještě před mým nástupem a tak řešení převzalo hlavně vedení kraje a další orgány. Rozhodnutí je takové, že po nějakou dobu budou pacienti ze sokolovského ARA po operaci v péči lékařů v nemocnici v Karlových Varech a situace se bude nadále řešit. Ostatně i v budoucnu bych chtěl, aby nemocnice více spolupracovaly navzájem a braly se jako jedna firma, vždy je to pacient KKN, a ne jednotlivých nemocnic.

Jaké jsou vaše další cíle ve vedení nemocnice?
Tak určitě je pro nás důležité, aby se u nás lékařům dobře pracovalo a měli také dobrou platovou úroveň. Samozřejmě podle našich ekonomických možností. Spokojený lékař pak dokáže lépe pracovat a pacient to pocítí na kvalitě péče. Dále bych chtěl mít otevřenou komunikaci se zaměstnanci, nemyslím, že je vždy nutné, aby každý řešil své problémy například rovnou přes média. Každý může za mnou přijít a říct, co ho trápí a co by chtěl změnit. Budu se snažit pravidelně komunikovat s lékaři a vědět, jaká je kde atmosféra.

V minulosti dost lidí kritizovalo, že na nemocnici mají až přílišný vliv politici a ne fundovaní odborníci. Dal jste při svém jmenování kraji podmínku, že vám do řízení nemocnice nebudou tolik politicky zasahovat?
Takto bych to přesně nenazval, každopádně je pravdou, že cítím od kraje podporu a to, že mi chtějí dát šanci změnit věci k lepšímu. Samozřejmě o důležitých věcech, které se týkají rozsahu lékařské péče a podobných důležitých záležitostí musí vedení kraje vědět, ale nemyslím, že bude vedení zasahovat až tak do menších a odborných záležitostí. To vše ukáže čas, ale cítím, že spolupráce zatím vypadá slibně a problémy nejsou nezvratné. Zbytek ukáže čas.

Autor: Jan Havelka

4.4.2010 VSTUP DO DISKUSE 20
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení