VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nemocnice: léčba nájmem zatím zabírá

Karlovy Vary - Sokolovskému špitálu strmě stoupá renomé

3.10.2011
SDÍLEJ:

UNIKÁT. Jediný přístroj tohoto typu v rámci našeho kraje je v sokolovské nemocnici. Foto:

Když na sklonku loňského roku rozhodli krajští radní o pronájmu sokolovské nemocnice, málokdo věřil, že vědí, co činí. Pochybností bylo mnoho.

Sokolovský špitál svěřili na dvacet let do péče společnosti Nemos Plus, která provozuje také nemocnici v Ostrově. Ta za nájem přístrojů a nemovitostí v sokolovské nemocnici kraji platí devět milionů korun a navíc získala bohatého donátora. Sokolovská uhelná jí na modernizaci a rozvoj už darem věnovala 95 milionů korun. Kraj přispěl dotací 3,5 milionu. A tato finanční resuscitace Sokolovu výrazně pomohla.

Podle ředitele Davida Soukupa převzala společnost Nemos Plus nemocnici s deficitním hospodařením, se špatným personálním obsazením, objekt byl v havarijním stavu a chyběla i zdravotní koncepce. „V současné době je nemocnice stabilizovaná a není v útlumu. Nárůst celkových mezd činí devět procent, zpracovali jsme koncepci a podařilo se nám zajistit i zdroje. Nyní můžeme plánovat, zahájit nutné rekonstrukce a především jsme se dohodli se zdravotními pojišťovnami,” vysvětlil.

V sokolovské nemocnici pracuje 700 zaměstnanců, z toho sedmdesát lékařů. Nemocnice má 345 lůžek a roční obrat činí 425 milionů.

Hejtman Josef Novotný (ČSSD) neskrýval, že je s výběrem pronájemce sokolovské nemocnice spokojen. Na dotaz, zda kraj tento model tedy uplatní i u karlovarské a chebské nemocnice, ovšem uvedl, že v současné době určitě ne. Přesto poukázal na to, že sokolovská nemocnice dokázala například magnetickou rezonanci opatřit během dvou až třech měsíců, zatímco karlovarská řeší výběrové řízení na tento přístroj už dva roky. Podle Václava Larvy, krajského radního pro zdravotnictví, nenastaly změny v sokolovské nemocnici jen mávnutím kouzelného proutku. „Zaměstnanci jsou se svou nemocnicí spjati a k optimismu dostávají i víru. Kéž by to bylo i v nemocnici karlovarské,” uvedl.

Jednu chybu na kráse ale pronájem sokolovské nemocnice má. Tuto krajskou transakci šetří policie.

Autor: Ivana Kalinová

3.10.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Novomanželé Urbanovi si řekli své ANO na vrcholku Aschberg v horské Bublavě.
9

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

Za objektivem Františka Konopy

Karlovy Vary - Studoval fotografii na karlovarské „keramce“, poté si pořídil vlastní studio. Práce Františka Konopy zaujala velké množství lidí.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Mariánské Lázně - Jedna z nejstarších románských staveb, kostel svatého Jakuba a Filipa na Chvojně u Konopiště, bude k vidění i v Mariánských Lázních. Věrná miniatura totiž přibude do velké rodiny v Parku Boheminium.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení