VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nemocný malý Tomášek dojal Štědrou. „Bojuj,“ vzkazují mu

Štědrá - Sbírku na léčbu chlapce zorganizovali manželé Chmátalovi. Vynesla 41 tisíc korun

3.10.2014
SDÍLEJ:

Dar. Výtěžek ze sbírky předali rodičům místostarosta Albert Karnoll, za rodáky Jiří Chmátal a Ludmila Chmátalová. Foto: Jan Borecký

Jakmile se Jiří Chmátal ze Štědré dozvěděl o nemoci malého, tříletého Tomáška Ficka, neváhal ani minutu a uspořádal charitativní sbírku. „Chtěli jsme s manželkou pomoci. Proto jsme se rozhodli oslovit místní lidi a rodáky, zda by na Tomáškovu léčbu nepřispěli," vysvětlil Jiří Chmátal.

Sbírka byla součástí letošního, třetího setkání rodáků a uzenobraní, které se v areálu zámku ve Štědré konalo v polovině září. Celkový obnos se nakonec vyšplhal na 41 tisíc korun. Peníze byly sečteny před zraky starosty Františka Pánka a sekretářky Ivany Vaněčkové, Jiřího Chmátala i paní Chmátalové. Výtěžek charitativní sbírky byl rodičům předán 27. září.

„Dobročinná akce byla provedená se souhlasem rodičů i prarodičů, poté také s obecním úřadem. Všichni účastníci vhazovali své peněžité dary do pokladničky s fotografií Tomáška, kterou nám půjčil jeho tatínek Petr," vysvětlil Jiří Chmátal.

A improvizovaná kasička se v sobotu 15. září, kdy se setkání rodáků ve Štědré konalo, zvolna plnila. Někteří lidé se nestyděli za slzy a pohnutí, jiní jenom tiše vhodili příspěvek a zachmuřeně odcházeli. Tomáškův boj s těžkou nemocí dojal každého. Připojila se také Jitka Karnollová, která Tomáškovi věnovala výtěžek z dobrovolného vstupného z výstavy kočárků, které sbírá. A nebyla sama. Jako první se zřekli části svého platu starosta František Pánek a všichni členové místního zastupitelstva.

Autor: Ivana Kalinová

3.10.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Novomanželé Urbanovi si řekli své ANO na vrcholku Aschberg v horské Bublavě.
9

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

Za objektivem Františka Konopy

Karlovy Vary - Studoval fotografii na karlovarské „keramce“, poté si pořídil vlastní studio. Práce Františka Konopy zaujala velké množství lidí.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Mariánské Lázně - Jedna z nejstarších románských staveb, kostel svatého Jakuba a Filipa na Chvojně u Konopiště, bude k vidění i v Mariánských Lázních. Věrná miniatura totiž přibude do velké rodiny v Parku Boheminium.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení