VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nominaci do UNESCA podají lázně v roce 2015

Karlovarský kraj – Na krajském úřadě se uskutečnila informační schůzka zástupců měst Západočeského lázeňského trojúhelníku

2.3.2012 3
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Petr Urban

Na krajském úřadě se uskutečnila informační schůzka zástupců měst Západočeského lázeňského trojúhelníku, města Luhačovice a Karlovarského kraje. Jednání, jehož se zúčastnili i zástupci Národního památkového ústavu v čele s ředitelem územního odborného pracoviště Loket a čeští členové mezinárodní skupiny expertů, svolal Karlovarský kraj po dohodě s městem Karlovy Vary jako leaderem nominovaných měst.

„Cílem akce bylo správně nastartovat další etapu nominačního procesu, která byla na mezinárodní úrovni zahájená ustavením mezinárodní skupiny expertů koncem ledna v Karlových Varech,“ uvedla krajská radní Eva Valjentová a dodala, že hlavním úkolem pro příští dva roky bude zpracovat kvalitní nominační dokumentaci jako předpoklad pro úspěšné završení celého procesu zápisem nevýznamnějších evropských lázní na Seznam světového dědictví UNESCO.

Na slova radní navázal primátor Města Karlovy Vary Petr Kulhánek s tím, že jasně vyjádřil názor, že města nadále počítají s pokračováním role kraje jako koordinátora celého procesu, kterou měl od počátku jako iniciátor myšlenky nominace. Karlovy Vary budou plnit úlohu leadera nominovaných měst, jejichž spolupráce bude v blízké budoucnosti potvrzena založením svazku obcí.

Na jednání, které mělo pracovní charakter, byla diskutována problematika zpracování nominační dokumentace, časový harmonogram nominačního procesu, který vyvrcholí v roce 2015 podáním sériové nadnárodní nominace nevýznamnějších evropských lázní na Seznam světového dědictví UNESCO. Velká pozornost byla věnována přípravě ustavení národní pracovní skupiny, která by měla být v příštích dvou letech zejména jakýmsi „servisním zázemím“ pro politickou reprezentaci a zpracovatele nominační dokumentace. Jedním z úkolů pracovní skupiny, která by měla být ustavena počátkem dubna, bude i zajištění propagace a prezentace celého projektu.

Autor: Jakub Kopřiva

2.3.2012 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Elegance. Jedno ze slov, jímž můžeme Františka i jeho díla vystihnout.

Za objektivem Františka Konopy

Maketu odhalí poslední český rytíř

Mariánské Lázně - Jedna z nejstarších románských staveb, kostel svatého Jakuba a Filipa na Chvojně u Konopiště, bude k vidění i v Mariánských Lázních. Věrná miniatura totiž přibude do velké rodiny v Parku Boheminium.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Kvůli opravě mostu ve Dvorech čeká na motoristy objížďka

Karlovy Vary - Pozor, se stavebními pracemi souvisí některé dlouhodobé uzavírky ve Dvorech.

Z Lomnického potoka nelze kvůli suchu čerpat vodu

Karlovarsko - Vodoprávní úřad karlovarského magistrátu vydal na žádost státního podniku Povodí Ohře s platností do odvolání zákaz odběru povrchových vod z Lomnického potoka, přítoku vodárenské nádrže Stanovice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení