VYBRAT REGION
Zavřít mapu

O co jim šlo? O předražené piloty na KV Areně. A uspěli

Karlovy Vary - Prověřování stavby haly bylo podle Krajského státního zastupitelství v Plzni nedostatečné. Kauzu proto vrátilo policii k došetření

1.4.2011 9
SDÍLEJ:

Rozestavěná hala a zahrádky na leteckém snímku z loňského léta.Foto: Infocentrum KV

Jako bumerang se městu vrací nevyjasněné kauzy z minulých let. jednou z nich jsou předražené piloty při výstavbě karlovarské multifunkční arény. Cenu za tuto práci městu fakturovala ve výši čtyřiceti milionů, ačkoliv hloubení pilotů stálo pouze dvacet milionů. Zatímco bývalé vedení magistrátu, koalice ODS a ČSSD, práce obhajovala a tehdejší náměstek Petr Keřka se dušoval, že investor postupoval dle uzavřené smlouvy, bývalé opoziční hnutí O co jim jde tvrdilo, že město mohlo na pilotáži ušetřit dvacet milionů. „S takto provedenými změnami stavby, které ušetří zhotoviteli řádově dvacet milionů korun, nemůže žádný rozumný objednavatel souhlasit. Na změně by měl především ušetřit právě investor, tedy město,“ zdůrazňoval tehdy Otmar Homolka. Hnutí O co jim jde proto podalo trestní oznámení.

Karlovarské státní zastupitelství případ nejprve odložilo. Nyní se ale do celé věci vložilo Krajské státní zastupitelství v Plzni. „Sděluji vám, že na základě podání, které bylo na Krajské státní zastupitelství postoupeno z Nejvyššího státního zastupitelství, byl ve výše označené věci nařízen dohled nad postupem karlovarského státního zastupitelství. Prověřování této trestní věci bylo shledáno nedostatečným a vydané usnesení o odložení bylo předčasné a učiněné na podkladě neúplně zjištěného skutkového stavu věci,“ stojí v rozhodnutí Martina Berky, státního zástupce Krajského zastupitelství v Plzni. A případ vrátil do Karlových Varů k prošetření.

„Snahu o dokonalé prošetření provedení pilotového zakládání haly, na kterém město ztratilo 26 mil - podle našeho názoru jasně nezákonným způsobem - jsme nevzdali a nevzdáme,“ zdůraznil Otmar Homolka, dnes už radní Karlových Varů za hnutí O co jim jde.

Bývalý radní Arnošt Donth (ODS) se k problematice nechtěl příliš vyjadřovat. „Pokud krajské státní zastupitelství posoudilo prošetřování jako nedostatečné, pak je to otázka na okresní státní zastupitelství, a ne na mě,“ konstatoval bývalý radní Donth.

Členové hnutí O co jim jde, kteří jsou součástí karlovarské koalice K20, jež nyní řídí město, mají za sebou kvůli hale a pilotům přes tři roky práce. O věci jednali s ministrem vnitra Radkem Johnem, kterého pozvali do Karlových Varů.

„Je to po Ivanu Langerovi (ODS) a Martinu Pecinovi (ČSSD) třetí ministr vnitra, který se kauzou zabývá, a my věříme, že se vší vážností. Dále jsme poslali podnět na nejvyšší státní zastupitelství, které je pod novým vedením,“ vysvětlovali.

Nevzdali to ani v době, kdy bývalý náměstek Petr Keřka (ODS) pro média uvedl, že sdružení podklady o hale zfalšovalo.

„Jde opravdu o údajné předražení pilot, tak jako vše ohledně činnosti tohoto sdružení a jeho takzvaných anonymních a stavebních odborníků. Ubezpečuji, že se postupuje dle uzavřené smlouvy o dílo a kontrolní činnost provádí profesionálně fundovaná a autorizovaná firma,“ komentoval tehdy snahu členů hnutí O co jim jde o prošetření této kauzy.

Autor: Ivana Kalinová

1.4.2011 VSTUP DO DISKUSE 9
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Momentky z připomínky 800. výročí kostela sv. Jakuba a Filipa na Chvojně.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Ilustrační foto

Motivací mají být stipendia od kraje

Kvůli opravě mostu ve Dvorech čeká na motoristy objížďka

Karlovy Vary - Pozor, se stavebními pracemi souvisí některé dlouhodobé uzavírky ve Dvorech.

Z Lomnického potoka nelze kvůli suchu čerpat vodu

Karlovarsko - Vodoprávní úřad karlovarského magistrátu vydal na žádost státního podniku Povodí Ohře s platností do odvolání zákaz odběru povrchových vod z Lomnického potoka, přítoku vodárenské nádrže Stanovice.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Klingenthal – Vogtland Arena v německém Klingenthalu u Kraslic se v sobotu stane dějištěm bitvy nejlepších německých sportovních dřevorubců.

III. třída: Otročín se postaví Krásnému Údolí

Karlovy Vary – Třinácté kolo má na programu okresní III. třída Karlovarska. Magnetem bude souboj Otročína a nedalekého Krásného Údolí, což slibuje zajímavou fotbalovou bitvu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení