VYBRAT REGION
Zavřít mapu

O dotacích a problémech se silnicí

Bečov nad Teplou - Další pracovní cesta po regionu tentokrát zavedla hejtmanku Janu Vildumetzovou do Bečova nad Teplou. Se starostkou města Ol'gou Halákovou a s ostatními zastupiteli řešila především podněty k poskytování dotací, podporu malých škol nebo problém s provozem na silnici I/20, která prochází Bečovem.

24.5.2017
SDÍLEJ:

Hejtmanka Jana Vildumetzová jednala se zastupiteli města Bečova nad Teplou.Foto: Deník / redakce redakce

Město patří díky hradu a zámku k nejnavštěvovanějším místům kraje. Musí zajistit zázemí pro turisty, ať se to týká udržování pořádku ve městě, likvidace odpadů, osazení informačních tabulí a dalších systémů. V rámci rozpočtového určení daní se však k tomu nepřihlíží, a tak Bečov dostává od státu stejné peníze jako ostatní města jeho velikosti. Podle starostky je pak složité financovat zároveň potřeby místních občanů, kteří si přejí dostupné lékařské a sociální služby nebo lékárnu.

„Pracujeme na revizi krajských dotačních titulů, kterých v minulosti vzniklo nepřehledné množství. Zaměříme se především na to, co obce skutečně potřebují, a pomůžeme jim takovými programy, díky nimž by problémy mohly postupně vyřešit,“ reagovala hejtmanka Jana Vildumetzová. Týkat by se to mělo i krajského Programu obnovy venkova.Bečov chce také udržet místní základní a mateřskou školu, která má v současnosti nižší průměrný počet žáků, než stanovuje zákon. Město jako zřizovatel škole muselo udělit výjimku pro další fungování a zároveň dofinancovává platy učitelů z vlastního rozpočtu. Hejtmanka zmínila program na podporu malých škol v celém regionu, který by kraj mohl zavést, aby se udržel jejich chod.

Hejtmanka Vildumetzová také přislíbila, že okamžitě pověří náměstka pro oblast dopravy Martina Hurajčíka, aby jednal s dopravní policií o možnosti zřízení přechodu pro chodce na vytížené silnici I/20 ve městě, přes kterou často přecházejí zejména děti. Zvážit je nutné i další opatření pro bezpečnost chodců.

Mluvilo se rovněž o odkališti v Horním Slavkově, kde se plánuje těžba lithiových písků, jež by se měly odvážet na nádraží do Krásného Jezu. Místní obyvatelé se obávají zvýšeného provozu a zhoršení životního prostředí.

V doprovodu zastupitelů hejtmanka navštívila také Základní uměleckou školu Josefa Labitzkého a s chutí si poslechla koncert žáků školy. Během setkání s občany informovala bečovské obyvatele o připravovaném projektu Senior pasů, ale také o aktivitách kraje během Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Patří mezi ně promítání festivalových filmů i v dalších městech regionu nebo krajská festivalová akce pro rodiny s dětmi. Diskutovalo se o nutnosti vybudovat sociální zázemí v Bečovské botanické zahradě či o podnikatelských aktivitách, které se ve městě zbrzdí, když je uzavřen hrad a zámek během zimních měsíců.

Autor: Vladimír Meluzín

24.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hledaný muž: FERKO RADEK

Policie hledá násilníka, ubližoval tříletému chlapci

Ilustrační foto

Zboural zažitý stereotyp oprav a svěřenou motorku prodal

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

FOTOGALERIE: Sokolov v sobotu patřil triatlonistům

Sokolov – Kolotoč závodů Českého poháru v triatlonu se v sobotu zastavil v Sokolově, konala se tu Velká cena města Sokolova a Karlovarského kraje.

Falešný policista pokutoval sexuálního turistu. Inkasoval od něj 10 000 kor

Cheb – Obrat cizince toužícího po sexu se rozhodl pár podvodníčků. Čtyřicetiletý muž a jeho stejně stará partnerka vymysleli podfuk, ne příliš originální, ovšem účinný.

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení