VYBRAT REGION
Zavřít mapu

O kurzy pro předškoláky projevují rodiče velký zájem

Cheb – Pedagogicko psychologická poradna v Chebu nestíhá uspokojit všechny zájemce.

11.2.2010
SDÍLEJ:

RODIČE PŘEDŠKOLÁKŮ projevují velký zájem o pomůcky, které připraví jejich dítě na školu. Příležitost dostali například v chebské mateřské škole Pohádka v ulici 26. dubna. Foto: Foto: archív MŠ Pohádka

Rodiče předškoláků v Chebu projevili v letošním roce mnohem větší zájem o takzvaný screening odhalující možné problémy při nástupu do školy a zvládnutí čtení, psaní a matematiky (hromadné vyhledávání začátečních forem nemocí v populaci – pozn. redakce). Tím se zabývá Pedagogicko psychologická poradna (PPP) Cheb.

„Rodiče podali více než 300 žádostí o provedení screeningu. Všechny požadavky se nám podařilo uspokojit do prvního týdne v únoru. Screeningy proběhly jak na MŠ v Chebu, tak i na MŠ po celém okrese Cheb,“ informovala Jitka Kacálková, ředitelka PPP. „Další službu, kterou PPP Cheb pro rodiče předškoláků poskytuje, jsou přednášky zaměřené na přípravu dětí do ZŠ – změna režimu celé rodiny, potřebné dovednosti zvládnuté před nástupem do ZŠ, sociální vyspělost dětí a tak dále,“ uvedla.

K přípravě do školy slouží Kurzy pro rodiče a děti předškolního věku. Letos začnou první týden v březnu a potrvají tři měsíce. Zájemců je tolik, že se hodiny konají každý den s jednou až dvěma skupinami. „V průběhu kurzů si děti procvičují všechny oblasti, které jsou potřebné ke zvládání elementárních dovedností, a to čtení, psaní a počítání. Zabývají se rozvojem grafomotoriky, vizuomotoriky, hrubé i jemné motoriky, správným držením psacího náčiní, uvolněním ruky, sluchovým rozlišováním, zrakovým rozlišováním, pravolevou orientací, procvičováním sluchové a zrakové paměti,“ vysvětlila ředitelka. „Myslím, že je to velmi dobrá věc,“ poznamenala maminka budoucího prvňáka Jiřina Suchánková z Chebu. „Náš syn má možnost všechno odkoukat od starší sestry, ale děti, které takovou příležitost nemají, si alespoň osvojí správné návyky. Stejně můžu říct, že se Tomášek do školy moc netěší,“ smála se. „Prý mu nedovolí si ve škole hrát.“

Autor: Nataša Šmatová

11.2.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Elegance. Jedno ze slov, jímž můžeme Františka i jeho díla vystihnout.

Za objektivem Františka Konopy

Momentky z připomínky 800. výročí kostela sv. Jakuba a Filipa na Chvojně.
57

Maketu odhalí poslední český rytíř

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Kvůli opravě mostu ve Dvorech čeká na motoristy objížďka

Karlovy Vary - Pozor, se stavebními pracemi souvisí některé dlouhodobé uzavírky ve Dvorech.

Z Lomnického potoka nelze kvůli suchu čerpat vodu

Karlovarsko - Vodoprávní úřad karlovarského magistrátu vydal na žádost státního podniku Povodí Ohře s platností do odvolání zákaz odběru povrchových vod z Lomnického potoka, přítoku vodárenské nádrže Stanovice.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Klingenthal – Vogtland Arena v německém Klingenthalu u Kraslic se v sobotu stane dějištěm bitvy nejlepších německých sportovních dřevorubců.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení