VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Obnova památek v Kyselce je v pořádku

Kyselka - Společnost Lázně Kyselka od nabytí příslušných budov v roce 2013 do roku 2015 vykonala mnoho činností ve prospěch dalšího zachování příslušných kulturních památek, přičemž touto činností nebyla poškozena žádná z dochovaných kulturních a historických hodnot.

2.1.2016
SDÍLEJ:

OBNOVA historické Mattoniho vily a expedice v Kyselce. Kontroloři z ministerstva konstatovali, že záchranné práce prováděné společností Lázně Kyselka jsou v pořádku. Foto: Foto společnost Lázně Kyselka

To stojí mimo jiné ve zprávě inspekce památkářů Ministerstva kultury. Ti od 24. srpna do 25. listopadu prověřovali, jak společnost Lázně Kyselka plní povinnosti vlastníka kulturní památky vůči budovám, jež má ve svém vlastnictví v Kyselce.

Výsledky tříměsíční kontroly tedy vyvrátily připomínky obsažené v podnětu Asociace sdružení pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví, která tvrdila, že společnost Lázně Kyselka se obnově patřičně nevěnuje a že jde o řízenou devastaci.

„Výsledek kontroly nás velmi potěšil," uvedl Miroslav Perout, ředitel společnosti Lázně Kyselka. „Mrzí nás, že společnost byla terčem neoprávněné kritiky. Nedůvodné očerňování obecně prospěšné společnosti jen nesmyslně škodí."

Kontrolní orgán považuje provedení všech prací ze strany společnosti Lázně Kyselka za příkladné. U dosud realizovaných záchranných a obnovovacích prací potvrzuje jejich korektní, zákonné a památkově citlivé provedení.

„Loni a zejména letos jsme v Kyselce udělali velký kus práce, proto je pro nás takové uznání oceněním a povzbuzením do další práce," podotkl předseda správní rady společnosti Lázně Kyselka Vladimír Lažanský. „Povaha lokality vyžaduje, abychom nesoustředili všechny síly jen na jeden objekt, ale vždy musíme v celém rozlehlém areálu pracovat na více místech. Posledním z mnoha úspěchů, jímž se můžeme pochlubit veřejnosti, je obnovení střešní kupole s definitivním krovem na věži objektu Vilemína. Doufáme, že se nám do konce roku podaří osadit i zastřešení věže Mattoniho vily," konstatoval Lažanský.

Podrobnější informace o postupu prací na obnově památek v Kyselce a dosažených výsledcích jsou k dispozici na internetových stránkách www.laznekyselka.org, a to včetně bohaté fotodokumentace.

Autor: Vladimír Meluzín

2.1.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Momentky z připomínky 800. výročí kostela sv. Jakuba a Filipa na Chvojně.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Ilustrační foto

Motivací mají být stipendia od kraje

Kvůli opravě mostu ve Dvorech čeká na motoristy objížďka

Karlovy Vary - Pozor, se stavebními pracemi souvisí některé dlouhodobé uzavírky ve Dvorech.

Z Lomnického potoka nelze kvůli suchu čerpat vodu

Karlovarsko - Vodoprávní úřad karlovarského magistrátu vydal na žádost státního podniku Povodí Ohře s platností do odvolání zákaz odběru povrchových vod z Lomnického potoka, přítoku vodárenské nádrže Stanovice.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Klingenthal – Vogtland Arena v německém Klingenthalu u Kraslic se v sobotu stane dějištěm bitvy nejlepších německých sportovních dřevorubců.

III. třída: Otročín se postaví Krásnému Údolí

Karlovy Vary – Třinácté kolo má na programu okresní III. třída Karlovarska. Magnetem bude souboj Otročína a nedalekého Krásného Údolí, což slibuje zajímavou fotbalovou bitvu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení