VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ohrožený most chrání zábrany

Šemnice - Jak ochránit přetěžovaný most přes Ohři v Šemnici, aby se předešlo jeho dalšímu ničení? S řešením přišel Karlovarský kraj a díky němu už kamiony na most nevjedou. Zabrání jim v tom speciální zábrany, které byly u nájezdu instalovány.

16.4.2016
SDÍLEJ:

SPECIÁLNÍ ZÁBRANY instalované na šemnickém mostě mají zamezit vjezdu těžkých náklaďáků. Foto: Foto KÚKK

Umělé překážky jsou umístěné do zatáčky těsně před úzkým přemostěním. Zábrany mají odradit řidiče, kteří si tudy zkracovali cestu, porušovali pravidla silničního provozu a nerespektovali dopravní značky omezující tonáž vozidel.

„Mohutné překážky vymezují šířku cesty tak, aby se tu tahače s návěsem prostě nevytočily a nemohly na most najet. Po mnoha jednáních se ukázalo, že jde o jediné možné řešení, jak před devastací ochránit most, který je v majetku kraje," řekl náměstek hejtmana Jakub Pánik.

Trvalo téměř deset měsíců, než dokázal Karlovarský kraj přesvědčit kompetentní úřady, aby s instalací zábran v Šemnici souhlasily.

Pokud by kraj nezasáhl, hrozilo další přetěžování mostu a zhoršování jeho technického stavu. To by dříve či později skončilo uzavřením mostu z bezpečnostních důvodů. Obyvatelé obce by pak kvůli objížďce měli problémy.

Pánik proto inicioval několik jednání za účasti dopravní policie, projektantů, silničářů, odborných úředníků i samotných občanů Šemnice, kteří si stěžovali, že jim kamiony ničí majetek.

Vedení kraje také apelovalo na společnost Karlovarské minerální vody, aby její smluvní dopravci respektovali dopravní značení a nezkracovali si tudy cestu do stáčírny v Kyselce.

Výrobce minerálek důrazně upozornil všechny dopravce a v prostorách nakládky v závodě Mattoni umístil informační tabuli se znázorněním zakázané trasy. Ke smlouvám s přepravci vypracoval dodatky, podle nichž se firmy vystavují hrozbě finanční sankce za porušení zákazu vjezdu.

„I přes pokuty ve smlouvách na most vjel týdně nejméně jeden kamion. Bariéry už tomu zabrání a budou chránit majetek občanů a kraje," dodal Pánik.

Autor: Vladimír Meluzín

16.4.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Muž se napil kyseliny. Zřejmě omylem

Mariánskolázeňští fotbalisté odjížděli do Plzně na hřiště Petřína s cílem urvat alespoň bodík. To se ale nepovedlo.
7

Vítězství si venku připsali jen borci karlovarské Slavie

Miliony pomáhají modernizovat výuku

Karlovarský kraj – Rušno bylo přes prázdniny ve školách v Karlovarském kraji.

Starosta ocenil obětavou sousedku

Cheb – Jak nebezpečný může být oxid uhelnatý, se nedávno přesvědčili rodiče z Chebu.

Zastávka bude počítat, kolik projede cyklistů

Ostrov - Zapomenutá železniční zastávka se dočká nového vzhledu a chytrého počítadla.

Nehod výrazně přibylo, jejich obětí naštěstí ne

Karlovarský kraj - Bezmála o dvě stovky dopravních nehod více než vloni vyšetřovali policisté v Karlovarském kraji od ledna do července. Nárůstu počtu bouraček naštěstí neodpovídal počet usmrcených lidí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení