VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Opravy Paláce princů pokračují i letos

Ostrov - Opravy zkomplikovaly historické nálezy

9.2.2011
SDÍLEJ:

Palác princů v OstrověFoto: DENÍK/Jan Havelka

Palác princů, který patří k velmi zajímavým ostrovským historickým objektům, už je zčásti zrekonstruován. Další opravy budou pokračovat i v letošním roce.

Potvrdil to Vladislav Lupač z odboru investic ostrovské radnice. „V první etapě byly v objektu Paláce princů provedeny základní stavební práce, tedy statické zajištění objektu, sanace, stabilizace budovy, izolace, odvodnění, odvlhčení a jeho vysoušení, odvětrání vzdušníky, dispoziční bourací práce, dozdívky vodorovných a svislých konstrukcí, a byla zahájena oprava vnitřních omítek,“ uvedl Lupač. „Dále byla realizována kompletní oprava střešní krytiny včetně repase krovu a rekonstrukce komínových těles sloužících k odvětrání základových konstrukcí. Kompletně byla dokončena přístavba původní Oranžérie,“ doplnil.

Během první části prací byly objeveny stavebně technické a historické nálezy, které zkomplikovaly vlastní realizaci a promítají se i do následující části prací. V celém objektu už ale byla provedena výměna okenních prvků a před dokončením jsou klempířské prvky. „Dokončeny jsou vnitřní zdravo-technické sítě. Vyřešeno je odvodnění historické stoky a venkovní sítě dešťové kanalizace. Byla provedena instalace topenářských prvků a zprovozněna výměníková stanice, tak aby se mohlo začít s temperováním objektu. Zahájily se elektroinstalační práce a práce na zasíťování objektu. Jedná se o sdruženou strukturovanou kabeláž,“ sdělil Lupač.

Dále byla v rámci zajištění provozu Městské knihovny Ostrov v objektu Paláce princů zadána veřejná zakázka na dodávku systému ochrany a automatizace správy knihovního fondu. Tady je již znám vítěz a po podpisu smlouvy a instalaci mobiliáře se zahájí dodavatelské práce.

Další plánovanou akcí v rámci projektu je zadání veřejné zakázky na dodávku elektrotechnických a elektronických zařízení pro zajištění vlastního provozu knihovny, které proběhne do konce března 2011. „Na tyto dodávky již není možné uplatnit financování v rámci dotace. Přidělené prostředky jsou již vyčerpány, financování je tedy zcela v kompetenci města,“ uzavřel úředník ostrovské radnice.

Autor: Jan Havelka

9.2.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Momentky z připomínky 800. výročí kostela sv. Jakuba a Filipa na Chvojně.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Ilustrační foto

Motivací mají být stipendia od kraje

Kvůli opravě mostu ve Dvorech čeká na motoristy objížďka

Karlovy Vary - Pozor, se stavebními pracemi souvisí některé dlouhodobé uzavírky ve Dvorech.

Z Lomnického potoka nelze kvůli suchu čerpat vodu

Karlovarsko - Vodoprávní úřad karlovarského magistrátu vydal na žádost státního podniku Povodí Ohře s platností do odvolání zákaz odběru povrchových vod z Lomnického potoka, přítoku vodárenské nádrže Stanovice.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Klingenthal – Vogtland Arena v německém Klingenthalu u Kraslic se v sobotu stane dějištěm bitvy nejlepších německých sportovních dřevorubců.

III. třída: Otročín se postaví Krásnému Údolí

Karlovy Vary – Třinácté kolo má na programu okresní III. třída Karlovarska. Magnetem bude souboj Otročína a nedalekého Krásného Údolí, což slibuje zajímavou fotbalovou bitvu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení