VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Orientační běh aneb najdi si svou zastávku

Karlovy Vary - Tak trochu hektické pondělní ráno prožila paní Lenka z Karlových Varů. Když chtěla odjet do práce pravidelnou linkou městské hromadné dopravy, zastávku autobusu hledala marně. V tento den se totiž stanoviště MHD v této karlovarské čtvrti kvůli opravám komunikací opět změnila.

2.10.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Petr Kozohorský

Uvedené informace sice Dopravní podnik zveřejnil na svém webu už v pátek, ovšem paní Lenku ani ve snu nenapadlo, že by si v neděli měla na internetu zkontrolovat, zda jsou zastávky funkční.

„Čekala bych, že takové důležité informace se lidé dozvědí daleko dříve. A pak by nemuseli pobíhat po ulici a zastávku MHD hledat. Tedy tu správnou, na níž není černý pytel. To pro cestující v Drahovicích znamená, že nefunguje. To už tady lidé znají. My ale pytel na zrušené zastávce nemáme, což nás pořádně mate. Takže snad abychom šli po čuchu…," postěžovala si paní Lenka naštvaně.

Magistrát ale tvrdí, že informace měli lidé na zastávkách k dispozici už v pátek odpoledne. „To jsem si nevšimla. Miniaturní propozice jsem četla až v pondělí, a to dvakrát, než jsem je pochopila," kontrovala paní Lenka.

A proč se městská hromadná doprava v Drahovicích opět mění? „Kvůli jinému než dohodnutému postupu stavby při rekonstrukci Vítězné ulice byl Dopravní podnik Karlovy Vary donucen přistoupit ke změně vedení linek městské hromadné dopravy číslo 5, 6, 17, 18 a 51. Oproti původním předpokladům nezůstal právě rekonstruovaný úsek Vítězné ulice ani částečně průjezdný," vysvětlil důvod změny mluvčí magistrátu Jan Kopál.

A doplnil, že po nepříjemných zkušenostech z minulého týdne, kdy projíždění staveništěm přineslo hodně nepohodlí cestujícím i nebezpečí poškození autobusů, se s platností od sobotního rána změnilo vedení linek MHD mimo rekonstruovanou ulici.

Podle nového harmonogramu linky číslo 5, 17 a 18 pojedou po Drahomířině a Mattoniho nábřeží, zastávka Drahomíra bude dočasně přesunuta k Drahovickému mostu, zastávka Prašná bude ve směru z centra přesunuta na nábřeží a ve směru do centra bude dočasně zrušena.

Linka 51 nebude zajíždět do zastávky Drahomíra, zastávka Prašná bude dočasně přesunuta přímo do Prašné ulice a bude obsluhována v obou směrech.

Linka číslo 6 bude mezi Doubím a zastávkou Vítězná jezdit normálně, poté pojede po nábřeží (dočasná zastávka Drahomíra bude jako u ostatních denních linek u Drahovického mostu), zastávka Prašná bude dočasně přesunuta na Mattoniho nábřeží, a to pouze ve směru z centra, ve směru do centra nebude obsluhována.

Linka dále pojede po nové pražské silnici do zastávek Stará Kysibelská a Východní, končit bude v zastávce Blahoslavova, která bude dočasně přesunuta do Úvalské ulice. V zastávce Východní bude autobus zastavovat v protisměru oproti běžnému stavu.

„Město Karlovy Vary a Dopravní podnik Karlovy Vary se omlouvají karlovarské veřejnosti za určité nepohodlí, které uvedené změny přinášejí, ať už delší cestu k zastávce MHD či nutnost zvyknout si po dobu neprůjezdnosti Vítězné ulice na změny tras. Děkujeme za pochopení," doplnil mluvčí Kopál.

Autor: Ivana Kalinová

2.10.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení