VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ostrovští rozdělovali příspěvky

Ostrov - Na sport je určená suma 650 tisíc korun

6.3.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jiří Sejkora

Více než milion korun. To je částka, kterou má město připravenou na finanční příspěvky zájmovým organizacím.

„V rozpočtu města na rok 2010 je na finanční příspěvky, které jsou v pravomoci Rady města Ostrov, a neinvestiční dotace, o kterých rozhoduje Zastupitelstvo města Ostrov, pro zájmové organizace vyhrazeno celkem 1 milion 55 tisíc korun,“ uvedla Šárka Kvasničková z odboru kanceláře starosty a vnitřní správy ostrovské radnice.

„Tato částka je rozdělena v rozpisu rozpočtu na dvě položky. Suma 650 tisíc korun je určena na činnost organizací v oblasti sportu mládeže do 18 let a 405 tisíc korun je vyhrazeno na činnost organizací v oblasti kultury a zdravotnictví,“ dodala Kvasničková.

Podle ní poradní orgán Rady města Ostrov – Komise pro poskytování grantů neziskovým organizacím z rozpočtu města Ostrova – na svém jednání 17. února 2010 posoudila 48 doručených žádostí (na činnost a aktivity organizací v roce 2010) a navrhla rozdělit mezi žadatele o finanční příspěvky z rozpočtu města celou sumu, která je schválena na letošní rok.

„Oproti loňskému roku došlo k nárůstu počtu žádostí o 10 a celkový objem požadovaných finančních prostředků se vyšplhal k 2 milionům 224 tisícům korun. Vzhledem k převisu žádostí nad možnostmi rozpočtu nebyli uspokojeni všichni žadatelé a ti, kterým se příspěvek poskytuje, nedostali tolik, kolik požadovali,“ dodala úřednice ostrovské radnice.

Rada města Ostrov na svém jednání 16. února 2010 rozhodovala o přidělení finančních prostředků do 50 tisíc korun. O neinvestičních dotacích nad 50 tisíc bude rozhodovat Zastupitelstvo města Ostrov na svém řádném zasedání 25. března 2010.

Autor: Jan Havelka

6.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Elegance. Jedno ze slov, jímž můžeme Františka i jeho díla vystihnout.

Za objektivem Františka Konopy

Momentky z připomínky 800. výročí kostela sv. Jakuba a Filipa na Chvojně.
57

Maketu odhalí poslední český rytíř

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Kvůli opravě mostu ve Dvorech čeká na motoristy objížďka

Karlovy Vary - Pozor, se stavebními pracemi souvisí některé dlouhodobé uzavírky ve Dvorech.

Z Lomnického potoka nelze kvůli suchu čerpat vodu

Karlovarsko - Vodoprávní úřad karlovarského magistrátu vydal na žádost státního podniku Povodí Ohře s platností do odvolání zákaz odběru povrchových vod z Lomnického potoka, přítoku vodárenské nádrže Stanovice.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Klingenthal – Vogtland Arena v německém Klingenthalu u Kraslic se v sobotu stane dějištěm bitvy nejlepších německých sportovních dřevorubců.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení