VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Otázka pro Jana Bureše (ODS), poslance a zastupitele

Ostrov – Město Ostrov vypsalo výběrové řízení na nového ředitele místního domu Kultury. Co si o tomto kroku myslíte a jak hodnotíte práci dlouholetého šéfa Marka Poledníčka?

20.3.2012
SDÍLEJ:

Jan Bureš (ODS), poslanecFoto: Deník/Archiv

Na sklonku loňského roku rada města Ostrova rozhodla o tom, že takzvaně vypíše výběrové řízení na post ředitele domu kultury. Po šestnácti letech dobré práce tak prakticky řekla tehdejšímu řediteli Marku Poledníčkovi, že jeho služby nechce a že si Ostrov zaslouží někoho lepšího. Pročetl jsem si usnesení z rady města za celý loňský rok a ani jednou jsem tam nenašel, že by členům rady, v čele s bakalářem Čekanem, něco na jeho práci vadilo. Jak jsem se dozvěděl, dostal prý za úkol vypracovat koncepci kultury v Ostrově. S tou páni konšelé nebyli spokojeni a ani její přepracovaná verze se jim nepozdávala. Dostal jsem jí k disposici a nezdála se mi špatná, ale přiznávám se – jsem asi takový odborník na kulturu, jako ostrovští radní. Chápu i postoj Poledníčka, že se do výběrového řízení nepřihlásil, hlavní podmínkou bylo totiž předložení koncepce kultury a jestli mu jí jednou pan starosta se svými kolegy hodil na hlavu, tak by asi těžko s tou samou koncepcí ono výběrové řízení vyhrál.

Co mě však nejprve dost překvapilo, bylo to, že rada města v úterý 13. března nového ředitele domu kultury nevybrala a prodloužila termín na nové přihlášky až do dubna. A pak jsem si vzpomněl s jakou urputností ostrovská koalice ČSSD, Zahrádkáři, pan Brodec a TOP09 (s podporou KSČM) prosazovala při schvalování rozpočtu města na letošní rok půl milionu pro soukromou firmu za vágní slib pořádání kulturních akcí v Ostrově. Vysvětlení mě tedy napadá jediné – ostrovská ČSSD začíná s postupnou privatizací veřejných služeb. Jak jinak si vykládat, že vyhodí úspěšného ředitele a finance na kulturu dohodí soukromé firmě. Že by to u kultury začínalo? Jen nechápu, proč to pan starosta Čekan neřekne otevřeně.

Autor: Jan Havelka

20.3.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Elegance. Jedno ze slov, jímž můžeme Františka i jeho díla vystihnout.

Za objektivem Františka Konopy

Maketu odhalí poslední český rytíř

Mariánské Lázně - Jedna z nejstarších románských staveb, kostel svatého Jakuba a Filipa na Chvojně u Konopiště, bude k vidění i v Mariánských Lázních. Věrná miniatura totiž přibude do velké rodiny v Parku Boheminium.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Kvůli opravě mostu ve Dvorech čeká na motoristy objížďka

Karlovy Vary - Pozor, se stavebními pracemi souvisí některé dlouhodobé uzavírky ve Dvorech.

Z Lomnického potoka nelze kvůli suchu čerpat vodu

Karlovarsko - Vodoprávní úřad karlovarského magistrátu vydal na žádost státního podniku Povodí Ohře s platností do odvolání zákaz odběru povrchových vod z Lomnického potoka, přítoku vodárenské nádrže Stanovice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení