VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OTÁZKA PRO: Jana Kopála, mluvčího karlovarské radnice

Karlovy Vary - Kolik lidí si ještě na karlovarský magistrát nepřišlo vyměnit řidičský průkaz? Jsou stále prodlouženy úřední hodiny?

2.12.2010
SDÍLEJ:

Jan Kopál, mluvčí magistrátu městaFoto: DENÍK/Archiv

Ke konci listopadu 2010 zbývá na registru řidičů Magistrátu města Karlovy Vary v rámci obce s rozšířenou působností k výměně ještě zhruba 5 500 řidičských průkazů. Na začátku roku jsme měli evidováno k výměně celkem 11 136 řidičských průkazů. Téměř polovina řidičů tedy zatím výměnu neprovedla. Spolupráce veřejnosti, kdy jsme od začátku roku upozorňovali na tuto povinnost výměny, je stále nedostatečná a frontám a několikahodinovému čekání se teď řidiči bohužel nevyhnou.V posledních dnech navštíví evidenci řidičů zhruba 300 až 350 lidí. Kolem dvou set denně jsou to řidiči, kteří si přijdou podat žádost o nový ŘP, a zhruba stovka si denně přichází vyzvednout nový průkaz. Předpokládáme, že největší nával řidičů přijde v prosinci, a to především proto, že si řidiči uvědomí, že nový průkaz dostanou do dvaceti dnů, kdy se může stát, že prvního ledna ho ještě vlastně nemusejí mít a nebudou tak moci řídit. S tím starým už totiž od příštího roku za volant nesmějí. Už od poloviny září mohou řidiči navíc využívat prodloužených úředních hodin, kdy v pondělí a ve středu jsou přepážky registru řidičů otevřeny až do půl sedmé večer. Svůj řidičský průkaz si mohou přijít vyměnit také v pátek od 8 do 12 hodin. Bohužel ani těchto prodloužených hodin řidiči moc nevyužívali a podle počtu ještě nevyměněných řidičských průkazů nechala a nechává většina řidičů výměnu na poslední chvíli. Výměně podléhají řidičské průkazy s datem vydání od 1. ledna 1994 do 31. prosince 2000. Povinná výměna je osvobozena od správního poplatku a je prováděna zcela zdarma.

Autor: Jakub Kopřiva

Místo události:
2.12.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Elegance. Jedno ze slov, jímž můžeme Františka i jeho díla vystihnout.

Za objektivem Františka Konopy

Maketu odhalí poslední český rytíř

Mariánské Lázně - Jedna z nejstarších románských staveb, kostel svatého Jakuba a Filipa na Chvojně u Konopiště, bude k vidění i v Mariánských Lázních. Věrná miniatura totiž přibude do velké rodiny v Parku Boheminium.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Kvůli opravě mostu ve Dvorech čeká na motoristy objížďka

Karlovy Vary - Pozor, se stavebními pracemi souvisí některé dlouhodobé uzavírky ve Dvorech.

Z Lomnického potoka nelze kvůli suchu čerpat vodu

Karlovarsko - Vodoprávní úřad karlovarského magistrátu vydal na žádost státního podniku Povodí Ohře s platností do odvolání zákaz odběru povrchových vod z Lomnického potoka, přítoku vodárenské nádrže Stanovice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení