VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Otázka pro Jana Kopála, mluvčího magistrátu

Karlovy Vary – V Karlových Varech se chystá další oprava další křižovatky. Kde, a jaký to bude mít dopad na plynulost dopravy ve městě?

4.6.2012
SDÍLEJ:

Jan Kopál, mluvčí karlovarského magistrátuFoto: DENÍK/Archiv

Jedná se o křižovatku Závodu Míru – Vančurova. Ta bude od zítřka uzavřena z důvodu přestavby této komplikované křižovatky na křižovatku okružní. Upozorňujeme proto všechny řidiče na úplnou uzavírku křižovatky silnic II/220 a III/2201 (starorolské ulice Závodu Míru a Vančurova). Uzavírka potrvá od úterý 5. června do 31.října.

Jedná se o frekventovanou křižovatku směrů Nejdek – Čankov – Stará Role u budovy Policie České republiky ve Staré Roli. Komunikace jsou ve vlastnictví Karlovarského kraje, přestavbu provádí Krajská správa a údržba silnic.

Objízdná trasa je pro vozidla nad 3,5 tun a ostatní tranzitní dopravu povede přes Počerny, Mírovou, Chodov, Božičany, Novou Roli a Mezirolí. Ve směru od centra bude značena od křižovatky ulic Závodu místu a Svobodova po ulici Svobodova až po křižovatku se silnicí II/222 do Chodova a dále po silnici přes Novou Roli. Ve směru od Nejdku bude objízdná trasa totožná v protisměru.

Objížďka pro vozidla do hmotnosti 3,5 tun, dopravní obsluhu, vozidla MHD a veřejnou linková autobusová doprava bude vedena kolem budovy Policie ČR, okolo dopravního hřiště a kostela: doprava jedoucí od centra směrem na Nejdek bude odkloněna do ulice Spojovací, následně po ulicích Rolavská a Kostelní zpět na ulici Závodu míru. Doprava od Nejdku bude odkloněna na stejnou objízdnou trasu. Do Čankova a z Čankova (ulice Vančurova) bude doprava odkloněna přes ulice Javorová a Jabloňová.

Kvůli zachování průjezdnosti po objízdných trasách bude v ulicích Kostelní, Rolavská, Spojovací, Javorová a Jabloňová omezeno po dobu stavby parkování.

Provoz MHD ve směru od Čankova bude využívat výše popsanou objízdnou trasu ulic Javorová, Kostelní, Rolavská a Spojovací, v opačném směru zůstane beze změny. Stavbou nebudou dotčena místa autobusových zastávek.

Autor: Ivana Kalinová

4.6.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Elegance. Jedno ze slov, jímž můžeme Františka i jeho díla vystihnout.

Za objektivem Františka Konopy

Maketu odhalí poslední český rytíř

Mariánské Lázně - Jedna z nejstarších románských staveb, kostel svatého Jakuba a Filipa na Chvojně u Konopiště, bude k vidění i v Mariánských Lázních. Věrná miniatura totiž přibude do velké rodiny v Parku Boheminium.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Kvůli opravě mostu ve Dvorech čeká na motoristy objížďka

Karlovy Vary - Pozor, se stavebními pracemi souvisí některé dlouhodobé uzavírky ve Dvorech.

Z Lomnického potoka nelze kvůli suchu čerpat vodu

Karlovarsko - Vodoprávní úřad karlovarského magistrátu vydal na žádost státního podniku Povodí Ohře s platností do odvolání zákaz odběru povrchových vod z Lomnického potoka, přítoku vodárenské nádrže Stanovice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení