VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OTÁZKA PRO: Jiřího Vaněčka, předsedu místní rady karlovarské ODS

Karlovy Vary - Co říkáte na žalobu na určení vlastnictví multifunkční haly, kterou město v těchto dnech podalo?

8.6.2011 2
SDÍLEJ:

Jiří VaněčekFoto: Foto: ODS

Na určité absurdnosti jsem si začal pomalu zvykat. V tomto konkrétním případě si myslím, že má město svým občanům, resp. pan 1. náměstek, co vysvětlovat. Jaký je pravý účel této žaloby ? Předpokládám, že žaloba byla podána a její zadavatel věří, že je možné dosáhnout stavu, kdy KV Arena bude stavebnímu sdružení vrácena. Jinak by se jednalo o účelové podání žaloby s nějakým postranním úmyslem. Jak ale chce město vysvětlit, že před nedávnem podepsalo smlouvu na výstavbu bazénu za více než 300 miliónů korun, když bazén bez multifunkční haly nemůže existovat? Technické zázemí, včetně napojení a zásoby energiemi, je řešeno z haly. Nechalo si tedy město postavit bazén, který bude funkčně spojen s multifunkční halou, kterou chce město vrátit?
Proč pan 1. náměstek obesílá členy majetkové komise se žádostí o rychlé připomínkování materiálu, na jehož základě město vykoupí za cca 12 miliónů korun pozemky na řešení kritického nedostatku parkování u multifunkční haly, a to od AC Start, když původní koncepce počítala s parkovišti na území bývalých zahrádek, jež jsou ve vlastnictví města? Jaký je předpoklad, že nějaká hlavní hokejová soutěž bude mít souběh ve stejném ročním období, měsíci a termínu jako např. nějaká významná míčová soutěž? Stavba bazénu a snaha zbytečně vykoupit soukromé pozemky pro zajištění funkce haly nevypovídají o tom, že by město chtělo halu vrátit. Ptám se tedy, o co jde? Jde o honoráře právníků, které budou jistě u kauzy za více než 1 miliardu nezanedbatelné, nebo je v tom něco jiného? Kdo uhradí a na základě jakého neexistujícího usnesení soudní poplatek z miliardové částky a náklady na právní zastoupení protistrany v případě neúspěchu? Kdo za to ponese zodpovědnost?

Autor: Redakce

8.6.2011 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Momentky z připomínky 800. výročí kostela sv. Jakuba a Filipa na Chvojně.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Ilustrační foto

Motivací mají být stipendia od kraje

Kvůli opravě mostu ve Dvorech čeká na motoristy objížďka

Karlovy Vary - Pozor, se stavebními pracemi souvisí některé dlouhodobé uzavírky ve Dvorech.

Z Lomnického potoka nelze kvůli suchu čerpat vodu

Karlovarsko - Vodoprávní úřad karlovarského magistrátu vydal na žádost státního podniku Povodí Ohře s platností do odvolání zákaz odběru povrchových vod z Lomnického potoka, přítoku vodárenské nádrže Stanovice.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Klingenthal – Vogtland Arena v německém Klingenthalu u Kraslic se v sobotu stane dějištěm bitvy nejlepších německých sportovních dřevorubců.

III. třída: Otročín se postaví Krásnému Údolí

Karlovy Vary – Třinácté kolo má na programu okresní III. třída Karlovarska. Magnetem bude souboj Otročína a nedalekého Krásného Údolí, což slibuje zajímavou fotbalovou bitvu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení