VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OTÁZKA PRO: Jiřího Vaněčka, předsedu místního sdružení karlovarské ODS

Karlovy Vary - Co říkáte na diskusi okolo rozpočtu na jednání zastupitelů města Karlovy Vary?

18.2.2011 12
SDÍLEJ:

Jiří VaněčekFoto: Foto: ODS

Předpokládal jsem, že rozpočet na rok 2011 bude schválen, ale také jsem čekal, že bude dán prostor alespoň některým konstruktivním návrhům opozice a rozpočet získá větší podporu než těsnou většinu K20. Nesouhlasím s vyjádřením pana primátora, že opozice dostala rozpočet včas a měla se k němu možnost vyjádřit, což neučinila, a na zasedání zastupitelstva nezastávala svoji konstruktivní, ale obstruktivní roli. Za ODS můžu potvrdit, že písemné stanovisko obsahující výhrady k navrženému znění bylo členům finančního výboru, včetně pana primátora, odesláno obratem a pozvánka k jednacímu stolu nepřišla. Naopak bych rád připomněl výtku učiněnou jedním z dlouholetých opozičních zastupitelů, který prohlásil, že doposud nepamatuje rozpočet, který by s opozicí nebyl předjednán a nebyla snaha nalézt pro tento základní a důležitý dokument podporu. Toto byla první premiéra. Druhou premiérou byla aplikace nového jednacího řádu zastupitelstva, který v rámci své deklarované otevřenosti a zavedení větší demokracie ve finále dopadl tak, že ani na jednu z 58 věcných interpelací, týkajících se konkrétních částí projednávaného rozpočtu v části majetku a investic, nebylo odpovězeno. Je pravdou, že některé interpelace byly podobné, ale to byl pouze důsledek velkého překvapení všech zúčastněných opozičních zastupitelů, že na interpelace se opravdu odpovídat nebude. Odpověď na interpelace písemně do 30 dnů, když se tyto vztahovaly k projednávanému rozpočtu před jeho schválením, postrádá smysl. Upřímně mě bylo líto některých členů K20, kteří museli zjevně držet bobříka mlčení a odmítat i takové návrhy opozice, které mají oporu v jejich vlastních volebních programech, popřípadě u úprav rozpočtu, u kterých je zjevné, že k nim bude muset v průběhu roku stejně dojít. Úterní „bobřík“ tak rozehrál několik herních situací, jejichž výsledkem bude gól do vlastní brány K20. Bohužel. A nebylo to nutné. Závěrem bych rád zdůraznil, že většina ostatních bodů předložených vedením města (z 90 projednávaných) byla schvalována bezproblémově i hlasy opozice, některé dokonce pouze s přispěním opozice.⋌

Autor: Redakce

18.2.2011 VSTUP DO DISKUSE 12
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení