VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OTÁZKA PRO: Josefa Novotného, hejtmana Karlovarského kraje

V posledních dnech panují velmi vysoké teploty, a proto vyhlásil Karlovarský kraj opatření stanovující podmínky a omezení k zabezpečení požární ochrany v době zvýšeného nebezpečí vzniku požáru v regionu. Čeho se tato opatření týkají?

13.7.2010
SDÍLEJ:

Josef Novotný (ČSSD)Foto: DENÍK

Opatření jsou přesně vymezena nařízením Karlovarského kraje platným od roku 2003. Za plnění podmínek jsou odpovědny právnické osoby nebo podnikající fyzické osoby, které například provozují kempy, rekreační zařízení nebo vodácká tábořiště na území kraje. Preventivní opatření mimo jiné zakazují právnickým a fyzickým podnikajícím osobám rozdělávání ohňů ve volné přírodě a spalování hořlavých odpadů, odhazování hořících či doutnajících předmětů v přírodním prostředí, pyrotechnické práce či konání ohňostrojů. Provozovatelé kempů a rekreačních zařízení musejí zajistit rozdělávání ohňů jen ve vyhrazeném prostoru, který se nebude nacházet v těsné blízkosti stanů a obytných přívěsů. K provozování ohniště navíc musí být určena odpovědná osoba. Opatření se vztahují i na vlastníky lesa, kteří samozřejmě mají přístup k pracovní a hospodářské činnosti v lesích, ale jsou povinni kontrolovat místa, kde se v nedávné době provádělo spalování klestí. O vyhlášení těchto opatření budou informovány všechny dotčené obecní úřady, které informace zveřejní na úředních deskách, případně místním rozhlasem. Kontrolu dodržování povinností vyplývajících z nařízení kraje provádí HZS Karlovarského kraje. Porušení povinností stanovených nařízením může být postihováno podle zákona o požární ochraně.

Autor: Jakub Kopřiva

13.7.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na podporu hokeje zahraje i kapela Pestalozzi.

Bijí srdce fanoušků pro hokejisty Energie?

Ilustrační foto.

Ostrov zvládl vstup a slavil první výhru

OTÁZKA PRO: Zdeňka Lakatoše, starostu Abertam

Abertamy - Občané Abertam a Hřebečné zareagovali na výzvu zaslat návrhy na změny ohledně parkovacích míst a dopravní situace obecně. Co tomuto požadavku předcházelo, jak to dopadlo a co se bude dít dál?

Lázněmi se poběží za svitu kolonád, podruhé

Karlovy Vary – Po úspěšné premiéře, kterou si první ročník CITY NIGHT RUNu odbyl v uplynulém roce, kdy si na něj našlo cestu bezmála pět set běžců, je nachytán druhý ročník karlovarského nočního běhu.

Policie hledá násilníka, ubližoval tříletému chlapci

Sokolovsko - Sokolovští kriminalisté pátrají po 29 letém muži z Kynšperku nad Ohří, který je asi 178 cm vysoké střední postavy, má krátké rovné hnědočerné vlasy na ježka, hnědé oči a prořídlé strniště.

Zboural zažitý stereotyp oprav a svěřenou motorku prodal

Karlovarsko - Banální oprava motorky se změnila v trestný čin. Opravář totiž svěřený stroj drze prodal. A co hůř, za neadekvátní cenu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení