VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OTÁZKA PRO: Josefa Novotného, hejmana Karlovarského kraje

Karlovarský kraj - Jaký máte názor na zvýšení daně z přidané hodnoty? Může se navýšení promítnout také do rozpočtu Karlovarského kraje?

9.3.2011
SDÍLEJ:

Josef Novotný, hejtman Karlovarského krajeFoto: DENÍK/Archiv KD

S rostoucím znepokojením sleduji kroky současné vládní koalice vedoucí k sjednocení sazeb daně z přidané hodnoty na její vyšší, tedy 20procentní úroveň.
Odhlédnu-li od skutečnosti, že podle renomovaných ekonomů je více různých sazeb DPH včetně nulové významným nástrojem hospodářské politiky, který je ve většině vyspělých zemí často a efektivně využíván, musím upozornit na faktický dopad plánovaného opatření vlády do krajských rozpočtů. Na krajské rozpočty jsou totiž přímo napojeny příspěvkové organizace, které z titulu své hlavní činnosti spotřebovávají řadu zboží a služeb. Tyto komodity budou zamýšleným krokem daněny vyšší, tj. 20% sazbou. Pro zmíněné organizace to bude znamenat postupné zdražování jejich vstupů, což se bezesporu negativně promítne do rozpočtů krajů. Oslovil jsem proto dopisem předsedu Asociace krajů Michala Haška, abychom mohli tyto negativní dopady specifikovat za každý kraj a posléze vyčíslit důsledky tohoto kroku za všechny regiony. Měl by to být jeden z jasných argumentů, proč by vláda měla od svého záměru ustoupit.

Autor: Jakub Kopřiva

9.3.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Elegance. Jedno ze slov, jímž můžeme Františka i jeho díla vystihnout.

Za objektivem Františka Konopy

Momentky z připomínky 800. výročí kostela sv. Jakuba a Filipa na Chvojně.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Kvůli opravě mostu ve Dvorech čeká na motoristy objížďka

Karlovy Vary - Pozor, se stavebními pracemi souvisí některé dlouhodobé uzavírky ve Dvorech.

Z Lomnického potoka nelze kvůli suchu čerpat vodu

Karlovarsko - Vodoprávní úřad karlovarského magistrátu vydal na žádost státního podniku Povodí Ohře s platností do odvolání zákaz odběru povrchových vod z Lomnického potoka, přítoku vodárenské nádrže Stanovice.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Klingenthal – Vogtland Arena v německém Klingenthalu u Kraslic se v sobotu stane dějištěm bitvy nejlepších německých sportovních dřevorubců.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení