VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OTÁZKA PRO: karlovarského radního Otmara Homolku hnutí O co jim jde

Karlovy Vary - Rada města vás pověřila zpracovat zadání komplexního materiálu týkajícího se nevyjasněných aspektů podání žaloby na určení vlastnictví KV Areny. Co si pod tím máme představit? Jaký je váš názor na tuto žalobu?

26.6.2011 15
SDÍLEJ:

Otmar HomolkaFoto: Foto: Magistrát města Karlovy Vary

Rada města se usnesla, že nechá ve spolupráci s najatými právníky komplexně prověřit podanou žalobu a její možné právní, ekonomické či technické dopady, a to v případě různého vývoje i ukončení sporu. Toto nám díky jejímu podání bez náležité diskuse chybí a mnozí z nás proto pochopitelně odmítají bez potřebných informací o tak zásadní věci rozhodovat.

Nyní připravujeme okruhy možných otázek či problémů spojených s žalobou a soudním řízením.
Z mého pohledu nejde ve věci požadavku prověření žaloby o apriorní nechuť podávat jakoukoli ožehavou žalobu, pouze musíme pragmaticky zhodnotit pro a proti soudního sporu a potom se rozhodovat.

Můj osobní názor na věc je takový, že do sporu bych určitě šel. Při výhře, kterou pokládám za velmi pravděpodobnou, dostaneme město elegantním způsobem z půlmiliardového dluhu, budeme hospodařit s čistým štítem, vyrovnaným rozpočtem a budeme se moci věnovat opravám komunikací a chodníků, novým investicím do škol, domovů pro důchodce atd. Jinými slovy, nebude nás čekat nepříjemná a dlouhodobá škudlící reforma, podobná té, jakou nyní prožívá náš zadlužený stát. Přitom hala zde zůstává, ale bude se o ni starat ten, kdo na její stavbě nejvíce vydělal, což považuji za spravedlivé.

Město samozřejmě provoz haly podpoří, protože na tom má pochopitelný zájem, ale za podmínek výhodných pro všechny participující subjekty. Jsem totiž přesvědčen, že smluvní vztah je tehdy dobrý, když na něm vydělají obě (všechny) strany. Naopak za špatný považuji takovou smlouvu či obchod, který jednu stranu vynese do finančních oblak a z druhé udělá žebráka.⋌

Autor: Ivana Kalinová

26.6.2011 VSTUP DO DISKUSE 15
SDÍLEJ:
Na podporu hokeje zahraje i kapela Pestalozzi.

Bijí srdce fanoušků pro hokejisty Energie?

Ilustrační foto.

Ostrov zvládl vstup a slavil první výhru

OTÁZKA PRO: Zdeňka Lakatoše, starostu Abertam

Abertamy - Občané Abertam a Hřebečné zareagovali na výzvu zaslat návrhy na změny ohledně parkovacích míst a dopravní situace obecně. Co tomuto požadavku předcházelo, jak to dopadlo a co se bude dít dál?

Lázněmi se poběží za svitu kolonád, podruhé

Karlovy Vary – Po úspěšné premiéře, kterou si první ročník CITY NIGHT RUNu odbyl v uplynulém roce, kdy si na něj našlo cestu bezmála pět set běžců, je nachytán druhý ročník karlovarského nočního běhu.

Policie hledá násilníka, ubližoval tříletému chlapci

Sokolovsko - Sokolovští kriminalisté pátrají po 29 letém muži z Kynšperku nad Ohří, který je asi 178 cm vysoké střední postavy, má krátké rovné hnědočerné vlasy na ježka, hnědé oči a prořídlé strniště.

Zboural zažitý stereotyp oprav a svěřenou motorku prodal

Karlovarsko - Banální oprava motorky se změnila v trestný čin. Opravář totiž svěřený stroj drze prodal. A co hůř, za neadekvátní cenu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení