VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OTÁZKA PRO: Michala Riška, předsedu klubu zastupitelů za ČSSD

Klub ČSSD změnil stanovisko a původní smlouvu mezi městem a Cechem fiakristů podpořil. Proč?

15.5.2017
SDÍLEJ:

Kočáry v Karlových VarechFoto: Deník/ Petr Przeczek

Po posouzení posledních nových informací, které jsem obdržel na jednání rady od právníků města, klub vyhodnotil, že souhlasí s pokračováním smlouvy s Cechem fiakristů formou dohody o narovnání. Schvaluje iniciativu, kterou rada od minulého jednání požaduje při svém zasedání, a to je přítomnost právníka města jako servis pro členy rady, a děkuje odborům a kolegovi Bruštíkovi za vypracování spravedlivého návrhu výběrového řízení, které bylo předloženo na jednání rady. Považujeme jej za kvalitní návrh budoucího řešení koňské dopravy ve městě, které není založeno na jediné smlouvě, a řeší věc komplexně. Klub ČSSD pozitivně hodnotí i rozhodnutí rady zajistit revizi všech smluv obsahujících vágní ustanovení. Ty významně přitěžují při domáhání se práv města, zejména při vzniku sporů nebo projevech vůle města vůči smluvním stranám. Klub považuje situaci vzniklou vinou neplnění povinností Cechu fiakristů neplacením nájemného v řádných termínech za vyřešenou a vyzývá Cech fiakristů k řádnému dodržování smlouvy a plnění všech povinností z ní vyplývajících, aby se podobná nedůstojná situace už neopakovala.

Autor: Ivana Kalinová

15.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Ochotný senior nabídl odvoz, přišel o 30 tisíc

Ilustrační foto.

Pávice by měly být přístupné i v zimě

Kradl nejen máslo

Karlovy Vary – Padesát kilo másla ukradl během dvou měsíců v karlovarském hotelu čtyřiadvacetiletý kuchař.

Žáci pomáhají sběrem papíru nemocné Elišce, už ho mají tuny

Karlovy Vary - Žáci Základní školy Konečná v Karlových Varech sami přišli s nápadem pomáhat. Zorganizovali hromadný sběr papíru, přičemž výtěžek ze sběru připadne na účet nemocné Elišky.

Oprava Vřídelní kolonády v mezích možností

Karlovy Vary - Vřídelní kolonáda, z níž se kvůli havarijnímu stavu muselo odstěhovat i tryskající Vřídlo, a skončilo tak pod širým nebem, má konečně šanci na rekonstrukci.

NAŠI PRVŇÁČCI: dnes představujeme ZŠ Krušnohorská v Karlových Varech

Podívejte se na tablo novopečených prvňáčků. Prostřednictvím našeho seriálu Naši prvňáčci bude redakce představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Karlovarsku. Rodiče a blízcí žáků každou středu najdou v tištěném vydání na straně 4 a na webu prvňáčky z Karlovarska. Deník si tak mohou koupit na památku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení