VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OTÁZKA PRO: Michala Riška, předsedu klubu zastupitelů za ČSSD

Klub ČSSD změnil stanovisko a původní smlouvu mezi městem a Cechem fiakristů podpořil. Proč?

15.5.2017
SDÍLEJ:

Kočáry v Karlových VarechFoto: Deník/ Petr Przeczek

Po posouzení posledních nových informací, které jsem obdržel na jednání rady od právníků města, klub vyhodnotil, že souhlasí s pokračováním smlouvy s Cechem fiakristů formou dohody o narovnání. Schvaluje iniciativu, kterou rada od minulého jednání požaduje při svém zasedání, a to je přítomnost právníka města jako servis pro členy rady, a děkuje odborům a kolegovi Bruštíkovi za vypracování spravedlivého návrhu výběrového řízení, které bylo předloženo na jednání rady. Považujeme jej za kvalitní návrh budoucího řešení koňské dopravy ve městě, které není založeno na jediné smlouvě, a řeší věc komplexně. Klub ČSSD pozitivně hodnotí i rozhodnutí rady zajistit revizi všech smluv obsahujících vágní ustanovení. Ty významně přitěžují při domáhání se práv města, zejména při vzniku sporů nebo projevech vůle města vůči smluvním stranám. Klub považuje situaci vzniklou vinou neplnění povinností Cechu fiakristů neplacením nájemného v řádných termínech za vyřešenou a vyzývá Cech fiakristů k řádnému dodržování smlouvy a plnění všech povinností z ní vyplývajících, aby se podobná nedůstojná situace už neopakovala.

Autor: Ivana Kalinová

15.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Vylákala z muže statisíce a pak s ním pro jistotu přerušila kontakt

Karlovarská kardioologie se nově může postarat na moderním lůžkovém oddělení ažo 24 pacientů. Potřebuje k tomu ovšem dostatek personálu.
33

Více lůžek pro kardiologii

FOTO: Rybáři si vychovávají své nástupce, práce s dětmi se jim určitě vyplatí

Karlovarsko – Práce s mládeží má svou návratnost. S takovým názorem se můžeme setkat u rybářů z místní organizace Českého rybářského svazu Karlovy Vary (MO ČRS).

Třetina řidičů náklaďáků si vysloužila od policie pokutu

Karlovarský kraj – Více než třetina řidičů nákladních automobilů zastavených při kontrolní akci zaměřené na přepravu nebezpečného nákladu, si vysloužila pokutu.

Nudná fyzika a chemie? To ani omylem

Karlovy Vary – Že fyzika nepatří jen do laboratoře, to předvedli včera žáci Základní školy Poštovní a jejich spolužáci z chebského gymnázia v prostorách areálu karlovarské školy.

Uhasí architekt potíže města?

Karlovy Vary - Územní plánování, architekturu a urbanismus, řešení veřejného prostoru, ale také komunikaci mezi jednotlivými resorty magistrátu i administrativu, to vše bude mít na starosti Kancelář architekta města.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies