VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Otázka pro Petra Kulhánka (KOA), primátora Karlových Varů

Karlovy Vary – Advokát Karel Jelínek, který město zastupoval při řešení kauz bývalého vedení, například u golfu, hale, Lázní III a dalších případech, vypověděl městu smlouvu o svém právním zastoupení. Co na to vedení města?

19.10.2012 3
SDÍLEJ:

Petr Kulhánek, primátor města Karlovy Vary.Foto: Deník/Archiv KD

Výpověď smlouvy o právním zastoupení je ze strany doktora Jelínka zcela legitimní krok. Narušení důvěry mezi klientem a advokátem je zjevně oboustranné. V současné době zvažujeme podnět k advokátní komoře pro nerespektování pokynů klienta, paradoxně se k tomu Karel Jelínek přiznává i ve zdůvodnění své výpovědi. Není přípustné, aby advokát vědomě činil kroky zcela proti vůli klienta a ještě k tomu využil vystavené plné moci. Smyšlené konstrukce o jakési klientské síti obsažené v jeho výpovědi jsou natolik absurdní, že nemá z mého pohledu smysl je komentovat.

Jak jsem již mnohokrát uvedl: časopis Promenáda vychází přes dvacet let, řada ve výpovědi zmíněných společností jsou inzerenty tohoto časopisu řadu let nebo po celou dobu jeho vydávání. Společností, které využívají časopis pro svou prezentaci, jsou desítky. Vydavatelství Promenáda je veřejnou obchodní společností, od svého vzniku je rodinným podnikem se dvěma společníky, jedním z nich jsem já a jsem také od počátku statutárním zástupcem společnosti. Pokud bych při vstupu na radnici společnost opustil, znamenalo by to její faktický zánik – veřejná obchodní společnost musí mít dva společníky. Mnohokrát jsem jasně řekl, že nepohřbím dvacet let tradice a ze společnosti neodejdu. Mé působení ve společnosti není v rozporu s žádnými legislativními pravidly, faktické působení je velmi omezené, protože současná práce na radnici mě nepouští kolikrát už ani za vlastní rodinou.

Odmítám jakékoliv konstrukce neobjektivního rozhodování, navíc všechna rozhodnutí jsou výsledkem většinového názoru celé koalice, nikoliv rozhodnutím jedince. Skutečnost, jak otevřeně jsou radní nebo koaliční kluby z mé strany informováni, může potvrdit kdokoliv z kolegů.

Když jsem před dvěma lety hlasoval PRO angažmá dr. Jelínka do služeb města, netušil nikdo z nás, kam až je schopen zajít při nerespektování diktátu svých radikálních názorů s černobílou optikou – k paranoidním spekulacím, přičemž zákon o advokacii se pro něj stal jen bezcenným cárem papíru.

Autor: Ivana Kalinová

19.10.2012 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na podporu hokeje zahraje i kapela Pestalozzi.

Bijí srdce fanoušků pro hokejisty Energie?

Ilustrační foto.

Ostrov zvládl vstup a slavil první výhru

OTÁZKA PRO: Zdeňka Lakatoše, starostu Abertam

Abertamy - Občané Abertam a Hřebečné zareagovali na výzvu zaslat návrhy na změny ohledně parkovacích míst a dopravní situace obecně. Co tomuto požadavku předcházelo, jak to dopadlo a co se bude dít dál?

Lázněmi se poběží za svitu kolonád, podruhé

Karlovy Vary – Po úspěšné premiéře, kterou si první ročník CITY NIGHT RUNu odbyl v uplynulém roce, kdy si na něj našlo cestu bezmála pět set běžců, je nachytán druhý ročník karlovarského nočního běhu.

Policie hledá násilníka, ubližoval tříletému chlapci

Sokolovsko - Sokolovští kriminalisté pátrají po 29 letém muži z Kynšperku nad Ohří, který je asi 178 cm vysoké střední postavy, má krátké rovné hnědočerné vlasy na ježka, hnědé oči a prořídlé strniště.

Zboural zažitý stereotyp oprav a svěřenou motorku prodal

Karlovarsko - Banální oprava motorky se změnila v trestný čin. Opravář totiž svěřený stroj drze prodal. A co hůř, za neadekvátní cenu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení