VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Parkování nad nemocnicí? Bude líp, slibuje město lidem

Karlovy Vary - Letos na podzim začne celková rekonstrukce ulic Americká a Rumunská a blízkých křižovatek

8.8.2014
SDÍLEJ:

Všechno je jinak. Jezdit ulicemi nad nemocnicí po paměti se nyní nevyplácí.Foto: Petr Toman

Dopravní situace v ulicích nad nemocnicí byla dlouhodobě problematická a dopravně nebezpečná. Proto město sáhlo ke krokům, které se ne každému líbí. A chystají se další změny a rekonstrukce.

„Problém byl především s živelným parkováním, nedodržováním minimální šíře průjezdu při parkování, nebezpečný byl nedostatečný rozhled do křižovatek. Po několika diskusích s obyvateli těchto míst byly některé úseky ulic změněny na jednosměrné," vysvětlil jeden z hlavních problémů mluvčí karlovarského magistrátu Jan Kopál.

„To jen umocnilo problém s parkováním. Od té doby, co nemocnice zpoplatnila parkování pro své zaměstnance musím často parkovat daleko od svého bytu," řekl jeden z obyvatel Drahovic David Křenek.

Jiné ulice byly osazeny dopravními značkami zákazu stání a zastavení, které řeší místa, na nichž při parkování není dodržena minimální šíře průjezdu.

Některé části ulic, jako například první část Vrchlického ulice, neumožňují parkování vůbec, jen průjezd.

„Samozřejmě, někteří obyvatelé s uvedenými úpravami provozu ne zcela souhlasili, ale po vysvětlení všech požadavků a povinností, které město při stanovení dopravního režimu musí splnit, většinou uznali navržené řešení za nejlepší možné," upřesnil Kopál s tím, že jedním z projednávaných problémů byla také nemožnost parkování v zadní části Anglické ulice.

„V tomto týdnu jsme na místě prověřili všechny možnosti a po jejich vyhodnocení přistoupíme k povolení částečného stání na chodníku," vysvětlil mluvčí.

Letos na podzim také začne celková rekonstrukce ulic dotčených výstavbou nového centrálního pavilonu nemocnice, tedy ulic Americká a Rumunská, a během této rekonstrukce bude také stavebně upravena křižovatka ulic Americká, Italská a Jiráskova.

Město chce této čtvrti ulevit, i proto přemýšlejí o propojení koncových částí Anglické a Vrchlického, což umožní obě ulice zjednosměrnit a povolit v nich jednostranné parkování.

„Podobně se připravuje také projektová dokumentace na rekonstrukci Palackého náměstí, kde by mělo vzniknout větší množství šikmých parkovacích stání, zčásti sice na úkor trávníku, ale zároveň plánujeme zbývající zeleň a místní parčík zrevitalizovat," uzavřel Kopál.

Autor: Petr Toman

8.8.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Plynová pistole.

Trojici lidí vulgárně nadával, s pistolí v ruce křičel, že je zabije

Zámek Kynžvart

Zámek zacílil na nejmenší

Na vodě letos v pohodě? Sem tam mráček

Karlovarský kraj – Vodácká sezona na Ohři se letos vydařila, shodují se majitelé půjčoven, tábořišť i samotní vodáci. Přestože ještě nekončí, hlavní nápor má řeka s blížícím se koncem letních prázdnin už za sebou.

Triatlonový kolotoč zahájí Geis Baby Duathlon

Karlovy Vary – Triatlonový kolotoč, který je nachystán od 2. do 3. září v lázeňském městě a který bude tentokrát ve světovém hávu, tradičně odstartují triatlonové naděje.

OTÁZKA PRO: Jiřího Karase, starostu Dalovic

V části Dalovic, konkrétně ve Všeborovicích, se již nějakou dobu rekonstruuje most. Jak práce pokračují a kdy skončí? Může se most v současnosti alespoň v omezené míře používat?

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení