VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pavilon akutní medicíny ještě nestojí. A už jsou problémy

Karlovy Vary - Vedení kraje nechce zveřejnit jméno vítěze

19.11.2009 18
SDÍLEJ:

Vizualizace připravovaného pavilonu urgentního příjmu v nemocnici Karlovy Vary. Foto: Foto: Krajský úřad Karlovarského kraje

Jaká firma získala zakázku na výstavbu pavilonu akutní medicíny a centrálního příjmu za půl až tři čtvrtě miliardy, který má vyrůst v karlovarské nemocnici, zůstává stále obestřeno tajemstvím. Vedení Karlovarského kraje, který na tuto stavbu vyhlásil výběrové řízení, vítěze stále odmítá zveřejnit. Důvod? Námitky dvoufirem, které se obchodní soutěže iice zúčastnily, ale byly údajně vyřazeny.

„Společnost, která řídí výběrové řízení na zhotovitele stavby, musí zpracovat právní názor k námitkách zúčastněných firem. Stanovisko bych měl mít k dispozici v nejbližších dnech. Až bude o výsledku výběrového řízení informována Rada kraje, je možné zveřejnit také protokoly k zasedání hodnotící komise,“ zdůvodnil průtahy Petr navrátil, náměstek hejtmana Karlovarského kraje (ČSSD). Karlovarský kraj si na tuto stavbu vzal ještě za minulého vedení úvěr ve výši pět set milionů korun a s rozhodnutím, zda stavět, či ne, dlouho otálelel. Podle Bereniky Podzemské, krajské radní pro zdravotnictví (hnutí Doktoři za uzdravení společnosti) zajistí pavilon pacientům na několik let komfort. Jeho součástí budou také nové operační sály.

Výběrové řízení na tuto obří zakázku ovšem mělo být uzavřeno začátkem listopadu, posléze 10. listopadu a nyní se datum znovu posouvá.

Stavět se ale má začít už začátkem příštího roku. Proč firmy podaly k soutěži námitky, o tom náměstek Navrátil mlčí. Podle našich informací ale údajně protestují proti způsobu vyřazení. K výběrovému řízení se včera nevyjádřil ani hejtman Kalrovarského kraje Josef Novotný (ČCSD). Ten je nyní na pracovní cestě v Izraeli.

Autor: Ivana Kalinová

19.11.2009 VSTUP DO DISKUSE 18
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení