VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Peníze pro KSO byly zřejmě odsouhlaseny neplatně

Karlovy Vary - Přestože se na nedávném jednání zastupitelé usnesli, že zvýší dotaci pro Karlovarslý symfonický orchestr odva miliony, tak to nyní podle radnice vypadá, že usnesení je neplatné.

14.7.2010 14
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jan Havelka

„Skutečně je pravdou, že toto usnesení musíme přezkoumat, protože je možné, že není platné. Bylo totiž dělané hodně narychlo a zároveň i navrženo poměrně chaoticky,“ potvrdila Dagmar Laubová, náměstkyně karlovarského primátora. „Až se vše prozkoumá, pak se budeme rozhodovat, co s tímto avizovaným příspěvkem dál dělat,“ dodala Laubová.

Podle ní se zároveň připravuje kontrola hospodaření příspěvkové organizace Karlovarský symfonický orchestr za posledních deset let činnosti. „Je potřeba vyjasnit, co bylo například v minulosti děláno špatně. Proto je tato pečlivá kontrola důležitá a třeba nám pomůže objasnit, v čem byly v hospodaření KSO chyby,“ dodala Laubová.

Informaci potvrdil také Kamil Kastner, vedoucí odboru financí. „Skutečně jsme 1. července dostali od rady města za úkol připravit k tomuto usnesení stanovisko, zda je to v pořádku,“ potvrdil Kastner.

Podle primátora Wernera Hauptmanna však toto usnesení platí. „Určitě je platné, ale nyní se musí pouze dořešit, jaká částka půjde na provoz a jaká na mzdy. Tento návrh má vypracovat ředitel KSO Zdeněk Vikor,“ řekl primátor.

Samotní hudebníci orchestru si slíbenou dotaci od města pečlivě hlídají. „Máme informaci o tom, že je skutečně přísun peněz pozastaven. Přesto však připravujeme dopis panu řediteli, aby objasnil, do čeho chce ty peníze investovat,“ řekl Martin Petr, předseda Unie orchestrálních hráčů Karlovarského symfonického orchestru.

Symfonici se podle něj budou snažit, aby finance skutečně plynuly na provoz a mzdy, tak jak město slibovalo. „Rozhodně doufáme, že nám tyto peníze neuniknou, protože jsme v ně celkem dost doufali. Pokud to bylo odsouhlaseno špatně, pak doufám, že město slib dodrží a nějak zařídí, aby se tyto peníze opravdu pro nás získaly. Zároveň doufáme, že pan Vikor je skutečně použije účelně a tak, jak bylo zadáno,“ dodal hudebník Martin Petr

Autor: Jan Havelka

14.7.2010 VSTUP DO DISKUSE 14
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Podchod k dolnímu nádraží již řadu let zdobí výtvarné práce.

Zažijte podchod jinak

Václav Lupínek

OTÁZKA PRO: Václava Lupínka, zakladatele iniciativy vedoucí k záchraně kostela

Vydejte se za filmovou historií porcelánu s vlakem Singrovka

Nová Role – Mezinárodní filmový festival se blíží a porcelánka Tuhn 1794 připravila ve spolupráci s Českými drahami jedinečný doprovodný program. Historická Singrofka vás doveze za současnými holkami z porcelánu do porcelánky v Nové Roli.

Na západě Čech padaly teplotní rekordy

Západní Čechy - Horký čtvrtek překonával maxima z roku 2000.

Stát přenáší čím dál více práce na radnice

Karlovarský kraj - O přibývajících povinnostech, které stát čím dál více přenechává obcím, čerpání dotací z národních programů nebo o tom, že je stále těžší získat praktické lékaře, jednala Rada Karlovarského kraje se starosty ze Sokolovska a Kraslicka.

O Senior akademii byl zájem, studenti převzali vysvědčení

Karlovy Vary - Více než dvě desítky účastníků Senior akademie se sešly na slavnostním zakončení školního roku.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies